Başkan Baran, Gençlerle Buluştu

Başkan Baran, Gençlerle Buluştu

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Gençlik Buluşmaları” programı kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Baran, Gençlerle Buluştu

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Gençlik Buluşmaları" programı kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.


Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Gençlik Buluşmaları" kapsamında Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu. Okulun konferans salonunda gerçekleşen buluşmada öğrencilere hayatından ve başarı öyküsünden kestiler veren Başkan Baran, kariyer planlamasının önemine değindi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslı Kuş'un moderatörlüğünü yaptığı buluşmada öğrenciler de merak ettiklerini ve projeler hakkında Başkan Baran'a sorular yöneltti.


Gençlerle bir arada bulunmanın, kendisine ayrı bir enerji kattığını belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Biz insana hizmeti, insanın duasını almayı hakkın rızasını kazanmakla eş değer gördük. O yüzden hizmetin merkezinde insanı koyduk. Gençlerimiz önemli. Yatırımlarımızın da merkezinde gençlerimiz var. Daha iyi eğitim almanız adına eğitim kurumlarının tefrişatlarını üstleniyoruz. Her yıl 3 binden fazla üniversite öğrencimize burs veriyoruz" dedi.


Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde de bulunan Başkan Baran, "Ne yaparsanız yapın, kararlılıkla yapın. Ülkemiz artık zengin bir ülke. Eski Türkiye değiliz. Gençlerine önem veren bir Cumhurbaşkanı var. Bizler eskiden 'ne olacak geleceğimiz' diye karar kara düşünürdük. Artık önünüze güvenle bakabilirsiniz. Kariyer noktasında kendinize bir hedef seçin, gayretli çalışma ile ona ulaşabilirsiniz. Önünüz aydınlık olsun" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA