Başkan Baran: "Engelli Çocuklarımız Bizlere Allah'ın Birer Emanetidir"

Başkan Baran: "Engelli Çocuklarımız Bizlere Allah'ın Birer Emanetidir"

Körfez Belediyesi tarafından Engelliler Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliğe katılan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “SEngelli çocuklarımız bizlere Allah’ın birer emanetidir” dedi.

Başkan Baran:

Körfez Belediyesi tarafından Engelliler Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliğe katılan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "SEngelli çocuklarımız bizlere Allah'ın birer emanetidir" dedi.


Körfez Belediyesi ve özel bir rehabilitasyon merkezi iş birliği ile 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Tütünçiftlik Kültür Merkezi yanındaki Engelliler Derneği binası önünde 'özel' bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, İlçe SKM Başkanı Selami Tanış, engelli dernekleri temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.


Etkinlik öncesinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan İsmail Baran, "Engelli çocuklarımız bizlere Allah'ın birer emanetidir. Onları en iyi şekilde yetiştirme adına en iyi özveri ve gayreti gösteren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Tabi ki onları yetiştiren anneler, en özel annelerdir. Onu yetiştirmek büyütmek sıradan bir çocuğa bakmakla aynı değil. Özel yavrularımız özel ilgi ve gayret bekler. 10-16 Mayıs tarihleri arası bizim için özeldir. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına bir çok proje gerçekleştirdik. Derneğimizden gelen talepleri de hemen değerlendirmeye aldık. İlçe genelinde belirli noktalara Engelli Şarj İstasyonları koyduk" dedi.


Başkan Baran'ın konuşmasının ardından engelli çocuklar çeşitli gösterilerde bulundu. Başkan Baran'da çocuklara hediye takdim etti. - KOCAELİ

Kaynak: İHA