Başkan Akın: "Şeker fabrikasının arazileri Malatyalının hizmetinde olacak"

Başkan Akın: "Şeker fabrikasının arazileri Malatyalının hizmetinde olacak"

Malatya Belediye Başkanı H.Cemal Akın, şeker fabrikasının arazilerinin halkın hizmetinde olacağını kaydetti.

Başkan Akın:

Malatya Belediye Başkanı H.Cemal Akın, şeker fabrikasının arazilerinin halkın hizmetinde olacağını kaydetti.

Başkan Akın, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Malatya Şeker Fabrikası arazileri ile ilgili kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Akın, fabrika alanı dışındaki arazilerin Malatya halkının hizmetine sunulması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a talepleri olduğunu ve söz konusu alana park yapılmak üzere Malatya Belediyesi'ne devredilmesi hususunda Başbakan'ın talimatlarını hatırlattı.

Akın, "Özelleştirme İdaresi'nin son kararına göre söz konusu alanın takriben 930 dönümlük alanın yeteri kadarının fabrikaya, geri kalan alanların Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, Sağlık Bakanlığına ve Malatya Belediyesine verilmesi hususunda karar çıktı. Gençlik Spor İl Müdürlükleri zaman içerisinde belediyelere bağlanacak. Ayrıca orada yapılacak olan hastanenin de yine yeşili azami derecede muhafaza edilerek yapılması hususunda gayret göstereceğiz" dedi.

Bu alandaki diğer taşınmazların da park ve buna bağlı olarak sosyal tesislerle donatılacağını ifade eden Başkan Akın, "Böylece Malatya'mız kalbimizde yaşattığımız gibi orada yeşile kavuşacak ve inşallah o güzel ve geniş arazi 3-5 kişinin hizmetinde olmayacak. Bütün Malatya'nın hizmetinde olacak" şeklinde konuştu.

Şeker Fabrikasının çalışacağı kadar arazinin ayrılacağını, çalışmasından hiç kimsenin endişe etmesine gerek olmadığını vurgulayan Başkan Akın, şunları söyledi: "Biz fabrikamızın çalışmasını istiyoruz. Orada katma değerin üretilmesini istiyoruz. Orada Malatya insanının istihdamını istiyoruz. Bu çalışmalara mani olabilecek hiçbir şeyi tasvip etmiyoruz."

Kaynak: CHA