Başkan Akın: Mescier Demir Çelik Bartın'a Güç Kattı

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu İçinde Yer Alan Mescier Demir Çelik Firması, Başarılarını Sürdürmeye Devam Ediyor.

Başkan Akın: Mescier Demir Çelik Bartın'a Güç Kattı

Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan Mescier Demir Çelik firması, başarılarını sürdürmeye devam ediyor.

Bartın Organize Sanayi Bölgesi'nde 60 bin metrekare alan üzerinde kurulu Mescier Demir Çelik, Fortis Bank Türkiye ve Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği 7. Anadolu'nun En Büyük ve En Dinamik Şirketleri ödüllerinde 'Anadolu'da İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket' kategorisinde ikinci oldu.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Mescier Demir Çelik Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Mescier'e kutlama ziyareti gerçekleştirdi. Akın, yaptığı açıklamada, "Bu ödül sizlere hayırlı olsun. Allah başarılarınızı devamlı kılsın. Mescier Demir Çelik Sanayi Bartın'a güç kattı. Güç katanların dostlarımız olması ayrıca bizleri sevindiriyor." dedi.

Belediye Başkanı Akın, 230 kişinin çalıştığı fabrikanın Bartın'a büyük katma değer kazandırdığını belirtti. Akın, "Başta Sabri Mescier olmak üzere bu kuruluşa emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Mesci Metal Sanayi sahibi Sabri Mescier de kendisini ziyaret ettiği ve ödülün mutluluğunu paylaştığı için Belediye Başkanı Cemal Akın'a teşekkür etti.

BTSO BAŞKANI TOKSÖZ DE KUTLADI

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İsmail Toksöz de Sabri Mescier'i kutlama mesajı yayınladı. Bartın ticaret ve sanayiinin önde gelen şirketlerinden biri olarak gösterdikleri Mescier Demir Çelik'i başarısından dolayı mutluluk ve onur duyduklarını dile getiren BTSO Başkanı Toksöz, "Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ve tüm Bartın halkı olarak bu haklı onuru bizlere yaşattıkları için teşekkür ederiz. Bartınımızda bulunan bir şirketin böylesine değerli bir ödülü kazanması, Bartın sanayiinin geldiği konumunun giderek geliştiğini ve iyileştiğini göstermektedir. Ülke ekonomisine güç katan, bulunduğu yöreye istihdam sağlayarak, ticaretin hareketlenmesinde büyük rol oynayan, en başta Sabri Mescier olmak üzere tüm çalışanlarını tebrik ederim." diye konuştu.

MESCİER'E BAKİAD'DAN KUTLAMA

Anadolu'da ihracatını en çok artıran 5 şirket kategorisinde ikinci olan Mescier Demir Çelik Fabrikası sahibi Sabri Mescier'i, Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) Başkanı Birol Dikyurt da kutladı. Dikyurt, 2009 yılında Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan Mescier Demir Çelik Sanayi Şirketi'ne BAKİAD olarak da 2009 yılının yatırımcısı ödülünü verdiklerini hatırlattı. Dikyurt Bartın, Karabük ve ülke ekonomisine büyük katkılarından dolayı Sabri Mescier'e teşekkür etti.