Başkale'de AK Parti Adaylarına Saldırı

Başkale'de AK Parti Adaylarına Saldırı

Van'ın Başkale İlçesi'nde AK Parti Milletvekili adayları ile partililer, seçim bürosunu açılışı sırasında bir grup tarafından protesto edilip, taş yağmuruna tutuldu.

Başkale'de AK Parti Adaylarına Saldırı

Van'ın Başkale İlçesi'nde AK Parti Milletvekili adayları ile partililer, seçim bürosunu açılışı sırasında bir grup tarafından protesto edilip, taş yağmuruna tutuldu. Zor anlar yaşayan AK Parti adayları ile partililer Kaymakamlık binasına sığındı. Polis grubu dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı.

Van'ın Başkale İlçesine seçim gezisi için giden AK Parti milletvekili adayları Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan, Zahir Soğanda, Abdulahat Arvas, Necat Görentaş ile İl Başkanı Abdullah Arvas ve yaklaşık 60 kişilik partili. Çarşı mahallesinde seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra esnafı gezmek istedi. Bu sırada toplanan yaklaşık bin kişilik grup, AK Partilileri yuhalayarak, taş yağmuruna tuttu. Zor durumda kalan milletvekili adayları araçlarını bırakıp, çareyi kaymakamlık binasına sığınmakta buldu. Göstericeler bu sırada 'Kahrolsun AKPö, gibi sloganlar attı. Polis kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandı.


Dağıldıktan sonra tekrar Emniyet Müdürlüğü binası önünde toplanan grup, kendilerine müdahale eden polisleri de taş yağmuruna tuttu. Bir grup gösterici ise bu sırada Ak Parti İlçe binası ile milletvekili adaylarının araçlarını da taşlamaya başladı. Bazı araçların ve ilçe binasının camları kırılırken, kaymaklık önünde geniş güvenlik önlemi alan polis, Ak Partili grubu, koruma altına alarak ilçeden ayrılmasını sağladı.