Başkale'de 14 Mart Tıp Bayramı - Haberler
Haberi Paylaş

Başkale'de 14 Mart Tıp Bayramı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Başkale'de 14 Mart Tıp Bayramı

Van’ın Başkale ilçesinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri halaylarla kutlandı.

Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri halaylarla kutlandı.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte, Başkale Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları arasında 'yılın en iyi sağlık çalışanı' seçilenlere teşekkür belgeleri İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilli Abdulselam Öztürk tarafından verildi. Programda konuşan Kaymakam Öztürk, Tıp Bayramının ilk kez 14 Mart 1919 yılında İstanbul'da işgalci güçlere karşı tıbbiyeli öğrenciler tarafından bir tepki ve direniş hareketi olarak kutlandığını söyledi. Öztürk, "Sağlık hizmeti insanı bir hizmettir. Devletin yapmış olduğu kamu hizmetlerinin içerisinde insanı sevmekle ve insanı saymakla ölçülebilecek temel iki hizmet var. Bunlar sağlık ve eğitimdir. Böyle bir kutsal hizmete talip olmanızdan dolayı sizleri kutluyorum" dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Enver Pekmez ise, hastane olarak bütün personellerin görevlerini özveriyle yaptığını belirterek, hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından hastane çalışanları için pasta kesildi. Daha sonra yerel müzisyenlerin dinletisi ile gecenin geç saatlerine kadar sağlık çalışanları çekilen halaylar ve oyun havalarıyla doyasıya eğlendi. - VAN

Başkale'de 14 Mart Tıp Bayramı

Başkale'de 14 Mart Tıp Bayramı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title