Bask'tan Bakan Çelik'e Yanıt: "Asıl Talihsizlik Açıklamalara Karşı Gösterilen Tahammülsüzlüktür"

Bask'tan Bakan Çelik'e Yanıt: "Asıl Talihsizlik Açıklamalara Karşı Gösterilen Tahammülsüzlüktür"

BASK Genel Başkanı Resul Akay, Bakanlıktaki görüşmenin ardından yaptığı açıklamaları "talihsizlik" olarak değerlendiren Bakan Çelik'e yanıt verdi.

Bask'tan Bakan Çelik'e Yanıt:

BASK Genel Başkanı Resul Akay, Bakanlıktaki görüşmenin ardından yaptığı açıklamaları "talihsizlik" olarak değerlendiren Bakan Çelik'e yanıt verdi. Akay, "Asıl talihsizlik bu tür açıklamalara karşı gösterilen tahammülsüzlüktür" dedi.


Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası yasa tasarısıyla ilgili görüşmelerin ardından yaptığı açıklamaların, Bakan Çelik tarafından "talihsizlik" olarak değerlendirmesine "Asıl talihsizlik bu tür açıklamalara karşı gösterilen tahammülsüzlüktür" şeklinde yanıt verdi.


Akay, yaptığı yazılı açıklamada, şunları ifade etti:


"Kamu görevlilerinin 25 hizmet yılını doldurması ve 9 bin gün prim ödemesi şartıyla emekli olduğu bilinen bir gerçektir. Habercilere yapılan açıklamada özel sektörde çalışan işçilerin 8 bin ödeyerek emekli olmasının mümkün olmadığı ifade edilmiştir.


Bu düzenleme yalnızca kamu görevlilerini ilgilendiren bir düzenleme değildir. Bu düzenleme 70 milyon vatandaşımızı ve doğacak yavrularımızı da olumsuz etkileyen bir düzenlemedir. Sosyal güvenlik düzenlemesinde memurların aleyhine hükümler yok diye diğer kesimlerin uğradığı hak kayıplarının dile getirilmesi söz konusu olmayacağı gibi, bu açıklamalardan rahatsız olunmamaktadır.


Bu açıklamaların "talihsiz' olarak nitelendirilmesini manidar bulmaktayız.


Bize göre bu açıklamada talihsizlik yoktur. Asıl talihsizlik bu tür açıklamalara karşı gösterilen tahammülsüzlüktür." (ANKA)


(HM/GB)

Kaynak: ANKA