Basın Bülteni Optimizasyonunda Haber Başlığının Önemi - Haberler
Haberi Paylaş

Basın Bülteni Optimizasyonunda Haber Başlığının Önemi

KurumsalHaber.com - Haberler | Basın Bültenleri
Basın Bülteni Optimizasyonunda Haber Başlığının Önemi

Günlük gelişmeleri ana medya mecralarından takip eden internet kullanıcılarının aradıkları içeriklere ulaşma konusunda tercihi arama motorları oluyor.

Günlük gelişmeleri ana medya mecralarından takip eden internet kullanıcılarının aradıkları içeriklere ulaşma konusunda tercihi arama motorları oluyor.

Aranan içerik bir haber de olsa çoğu kullanıcı haber sitelerinin arama özellikleri yerine arama motorlarını tercih ediyor.

Arama motorlarında üst sırada çıkacak içerik yaratmak için özenli bir çalışma yapılması gerekiyor. İnternette arama yaparak herhangi bir siteden ulaşılan içerikleri kopyalayıp ufak değişiklikler yapmak yeterli olmuyor.

Kaliteli içerik denince ilk akla gelen ise basın bülteni. Doğru hazırlanmış bir basın bülteni, şirketle ve bültenin konusuyla ilgili doğru içeriklere ve anahtar kelimelere sahip olduğu için, basın bültenlerinin içerikleri değiştirilmeden optimize edilmesi internet mecrası için büyük önem taşıyor.

Hazırladığınız basın bültenlerinin sonuna "Title" özel bilgisini girmek büyük önem taşıyor. Arama motorlarına uygun hazırlanmış haber siteleri, wordpress gibi gelişmiş alt yapılar kullanan haber siteleri ve bloglar, yönetim panellerinde bu bilgilerin özelleştirilmesine olanak sağlıyor. İçerik editörlerine giden bültenlerde optimizasyon için özel metinler paylaşılırsa, yayına alacak editörde bu bilgiyi daha doğru kullanma fırsatına erişecektir.

Doğru hazırlanmış bir basın bülteninde haber başlığı sitenin "title" alanına kaydolmaktadır. Google'ın doğal olarak ilk baktığı alan başlıktır. Hazırladığınız basın bültenin başlığı her zaman arama motorunda aranacak kriterle sahip olmayabilir. Bir mecraya doğrudan erişildiğinde haberi okumak için çok ideal olan bir haber başlığı, kullanıcıların arama alışkanlıklarına uygun olmayabilir.

Örneğin baş ağrısı için yeni bir ilaç konulu basın bülteni hazırlarken haber başlığında ilacın ismini ve üreticisini yazabilirsiniz. Başlıkta "baş ağrısı, baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısı tedavisi, baş ağrısına çözüm" gibi ifadeler geçmiyorsa arama sonuçlarında bulunması çok zor, hatta imkansız olacaktır.

Basın bülteninizin sonuna Arama Motoru Optimzasyonu İçin Notlar adı altında bir başlık atıp notlarınızı gönderdiğiniz editörlerle paylaşmanız, bültenlerinizin çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak.

KurumsalHaber.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title