Başhekim Çakmakçı: "Adil Serdar Saçan'ın Hayati Tehlikesi Yok, Oğlu Yoğun Bakımda"

Başhekim Çakmakçı: "Adil Serdar Saçan'ın Hayati Tehlikesi Yok, Oğlu Yoğun Bakımda"

İnternational Hospital Hastanesi Başhekimi Engin Çakmakçı, Kazada Yaralanan İstanbul Eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın Durumunun İyi Olduğunu Söyledi. Çakmakçı, Karaciğerinde Hava ve Kan Birikmesi Olan Oğlu Kerim Bedri Saçan'ın İse Yoğun Bakımda Tedavisinin Devam Ettiğini Açıkladı.

Başhekim Çakmakçı:

İnternational Hospital Hastanesi Başhekimi Engin Çakmakçı, kazada yaralanan İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın durumunun iyi olduğunu söyledi. Çakmakçı, karaciğerinde hava ve kan birikmesi olan oğlu Kerim Bedri Saçan'ın ise yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

Küçükçekmece Basın Ekspres Yolu'nda geçirdiği trafik kazasında yaralanan Adil Serdar Saçan, dayısı Ferit Yıldız, oğlu Kerim Bedri Saçan ve kazaya karışan TIR sürücüsü Selami Doğan'ın tedavileri devam ediyor.

Saçan ve oğlunun tedavi gördüğü İnternatinal Hastanesi Başhekimi Engin Çakmakçı, açıklama yaparak yaralılar ve durumları hakkında bilgi verdi. Adil Serdar Saçan'ın vücudunda yumuşak doku zedelenmesi ve sol el üzerinde kesik bulunduğunu belirten Çakmakçı, genel ağrı şikayetinin de söz konusu olduğunu ancak hayati bir tehlike bulunmadığını belirtti. Kazada ağır yaralanan 15 yaşındaki Kerim Bedri Saçan'ın ise durumunun ciddiyetini koruduğunu belirten Başhekim Çakmakçı, "Akciğer zarında yara var. Akciğerde hava ve kan birikmesi söz konusu. Bu yüzden yoğun bakımda tutuluyor. Kazadan hastanemize gelen 3. yaralı Selami Doğan'ın ise başının her iki yanında kesikler var. Yaralıda yumuşak doku zedelenmesi söz konusu. Hayati tehlikesi bulunmuyor." ifadesini kullandı.

Çanakçı, yaralıların tedavisi ve gözetimleri devam ettiğini sözlerine ekledi.