Başesgioğlu: "Türk Futbolu Çok Önemli Bir İsmini Kaybetti"

Başesgioğlu: "Türk Futbolu Çok Önemli Bir İsmini Kaybetti"

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Başkanı Hasan Doğan'ın Ölümüne Çok Üzüldüklerini Söyledi. Başesgioğlu, "Türk Futbolu Çok Önemli Bir İsmini Kaybetti" Dedi.

Başesgioğlu:

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan'ın ölümüne çok üzüldüklerini söyledi. Başesgioğlu, "Türk futbolu çok önemli bir ismini kaybetti" dedi.

Bodrum'da kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren TFF Başkanı Hasan Doğan'ın Bahçelievler'deki evine taziye için çok sayıda ziyaretçi geldi. Gelen ziyaretçiler arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da bulunuyor.

Başbakan Erdoğan, Hasan Doğan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunup evin bahçesinde okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. Başbakan Erdoğan, 45 dakikalık taziye ziyaretinin ardından evden ayrıldı. Başbakan Erdoğan'ın ardından evden ayrılan Devlet Bakanı Başesgioğlu, evin kapısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Doğan'ın ölümüne herkesin çok üzüldüğünü anlatan Başesgioğlu, Türk futbolunun, bu ani ölüm ile çok önemli bir ismini kaybettiğini dile getirdi. Hasan Doğan'ın kendisini bütün benliği ile Türk futboluna adadığını ifade eden Bakan Başesgioğlu, "Kısa zamanda bütün futbol ailesini etrafında birleştirdi. Milli takımımızın başarısında önemli rol oynadı. O sıralar kendisi büyük stres yaşadı. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın da Hasan Doğan'ın ölümüne çok üzüldüğünü belirten Başesgioğlu, Başbakan Erdoğan ve bazı bakanların Doğan'ın ailesi ile yakından ilgilendiğini aktardı.

Öte yandan, Başesgioğlu, Hasan Doğan'ın ölümü ile federasyonda nasıl bir yol izleneceği sorularına ise şu yanıtı verdi: "Normal prosedür neyse o uygulanacak. Şu aşamada bir şey söylemek mümkün değil" şeklinde konuştu.