Basel Sokaklarında Hollanda Coşkusu

Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Final Maçında Rusya ile Hollanda Arasında İsviçre'nin Basel Şehrinde Oynanacak Maça Kısa Bir Süre Kala, Hollandalı Taraftarlar Takımlarını Yalnız Bırakmıyor.

Basel Sokaklarında Hollanda Coşkusu

Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek final maçında Rusya ile Hollanda arasında İsviçre'nin Basel şehrinde oynanacak maça kısa bir süre kala, Hollandalı taraftarlar takımlarını yalnız bırakmıyor.

Hollandalılar zamanlarını çimlerin üzerinde dinlenerek ve yüzlerine Hollanda bayrakları boyayarak geçiriyorlar. Maça gelen ailelerin bebeklerini dahi ulusal renkleri olan turuncuyla giydirmeye özen göstermesi dikkat çekti. Maçı izlemek için Hollanda'dan gelen taraftar Marion, "Bu akşam biz 3-0 kazanacağız. İyi bir oyun çıkacağını tahmin ediyorum. Hollanda'nın Türkiye ile karşılaşmasını isterim. Ama bu akşam ilk olarak iyi bir oyun çıkaracağımızı düşünüyorum" dedi.

Büyük güneş gözlükleriyle dikkat çeken Hollandalı taraftar Arend ise Hollanda'nın mutlaka kazanacağını söyleyerek, maçın 3-1 sonuçlanmasını beklediğini ifade etti. Kutlamaya erken başlayan Gerd isimli bir taraftarsa kesinlikle kazanacaklarını dile getirdi.

(AC-NÇ-S)