Başçiftlik Haberleri

Başçiftlik haber, Başçiftlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başçiftlik - 08.11.2016
Tokat'ta 3.6 Büyüklüğünde Deprem
TOKAT'ın Başçiftlik ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Başçiftlik - 04.10.2016
Esenyurt'tan Başçiftlik'e Gönül Köprüsü
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde toplu açılış törenine katıldı.
Başçiftlik - 22.04.2016
Başçiftlik Beyazı" Patatese Tescil
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güngör Yılmaz, 10 yıldır sürdürdüğü çalışmanın ardından Tokat'ın "Başçiftlik Beyazı" isimli patatesin tescillendiğini bildirdi.
Başçiftlik - 30.01.2016
Tokat'ta Kar Şenlikleri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yapılan kar şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.
Başçiftlik - 30.12.2015
Derleme - Yurt Genelindeki Kar Yağışı Dolayısıyla Eğitime Kar Engeline İlişkin Haberlerimizi...
- Tokat Tokat'ın Almus, Yeşilyurt, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim yapılmayacak.
Başçiftlik - 30.12.2015
Tokat'ta Kar Yağışı (2)
Okullara KAR TATİLİ Tokat'ta etkili olan kar yağışının devam etmesi üzerine bazı ilçelerde okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklama doğrultusunda yarın Almus, Artova, Başçiftlik, Niksar ilçelerinde tüm okullar, Yeşilyurt İlçesi'nde ilk ve orta okullar, Pazar İlçesi'nde ise Ovacık, Ocaklı, Doğancalı ve Ballıca köylerinde eğitime 1 gün tatil edildi.
Başçiftlik - 30.12.2015
Tokat'ta 4 İlçede Eğitime Kar Tatili
Tokat’ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde tüm okulların Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.
Başçiftlik - 30.12.2015
Tokat'ta Eğitime Kar Engeli
Tokat'ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim yapılmayacak.
Başçiftlik - 02.12.2015
Tokat Başçiftlik Belediye Başkanı Tuncel'den Esenyurt'a Ziyaret
Tokat’ın Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Başçiftlik - 12.10.2015
Başçiftlik Beyazı" Patates Üreticisinin Gözdesi Olacak
Tokat'ta, "Başçiftlik Beyazı" olarak adlandırılan patates cinsinin tescili amacıyla Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Ziraat Fakültesince yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.
Başçiftlik - 25.08.2015
Tokat Tarımına 1 Milyon TL Ödenek
İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, Tokat'ta yöresel tarım ürünlerinin ve alternatif ürünlerin kazandırılması amacı ile GOÜ'ne İl Özel İdaresi 2015 yılı yatırım programı kapsamında 1 Milyon Türk Lirası aktardıklarını söyledi. Tokat'ın tarımının gelişmesi çiftçilerin alternatif ürün yetiştirilmesi için İl Genel Meclisi olarak destek verdikleri kaydeden Başkan Dizer, "İl Özel İdaresi olarak sebze fide üretim tesisi kurulması için 700 bin Türk Lirası, organik salamuralık asma yaprağı yetiştiriciliğinin geliştirilmesine yönelik model işletme tesisi kurulması için 25 bin Türk Lirası, Başçiftlik beyaz patates çeşidinin ıslahı ve temel tohumluk üretimi için 20 bin Türk Lirası, Tokat yöresinde sebze tarımının geliştirilmesi ve alternatif ürün kazandırılması için, 30 bin Türk Lirası, Tokat bağcılığının geliştirilmesi için 70 bin Türk Lirası, Tokat yöresinde sebze fidelerinde görülen hastalıkların belirlenmesi için 20 bin Türk Lirası, Tokat topraklarından izole edilen entomopatojen dungusların örtü altı sebze üretiminde zararlı böceklere karşı kullanımı için 20 bin Türk Lirası, Tokat yöresinde örtülü hıyar yetiştiriciliğinde kırmızı örümceklerle mücadelede predatör akarlarının kullanımı için 30 bin Türk Lirası, Tokat'ta karadut fidanı ve örtü altı karadut yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için, 25 bin Türk Lirası, Tokat şartlarında uygun ceviz fidanı yetiştirilmesi için ise 60 bin Türk Lirası toplam 1 Milyon Türk Lirası Tokat İl Özel İdaremiz tarafından aktarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Başçiftlik Haberleri | Başçiftlik Haber - Haberler - Sayfa 7 - Başçiftlik haberleri, son dakika başçiftlik haber ve gelişmeleri burada. Kar Tatili İlan Edilen İl ve İlçeler Belli Oldu! Bugün Bu İllerde Eğitime Ara Verildi!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 21:21:37. #1.15#

title