Başbakanlık Haberleri

Başbakanlık haber, Başbakanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakanlık - 03.11.2021
Sudan'da azledilen Başbakan Hamduk'tan diyalogdan önce durumun eskiye dönmesi şartı
Bu arada Başbakanlık Ofisinin resmi Facebook ve Twitter hesaplarından yapılan açıklamada, söz konusu hesapların güvenilir oldukları belirtilerek Başbakan ve ofisinin diğer mecralardan yapılacak açıklamalarla ilgilenmediği kaydedildi.
Başbakanlık - 03.11.2021
Son dakika haberi: Japonya Başbakanı Kishida, İngiliz mevkidaşı Johnson ile görüştü
Japonya Başbakanı Fumio Kishida COP26 Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansına katılmak üzere gittiği İskoçya'nın Glasgow şehrinde İngiliz mevkidaşı Boris Johnson ile bir araya geldi. Ekim ayında başbakanlık koltuğunu devralmasından bu yana yaptığı ilk yurtdışı gezisi kapsamında gerçekleşen görüşmede Kishida'nın, ülkesinin sıfır karbon salınımı hedefi doğrultusunda Johnson ile birlikte çalışma niyetini dile getirdiği bildirildi.
Başbakanlık - 02.11.2021
Son Dakika | Macaristan Başbakanı Orban, sınır koruması için AB'den maddi destek istiyor
Başbakanlık Basın Ofisi Genel Sekreteri Bertalan Havasi, Macar Haber Ajansına (MTI) yaptığı açıklamada, Orban'ın, Leyen'e yazdığı mektupta, Avrupa'yı 2015'teki sığınmacı krizinden daha büyük bir krizin tehdit ettiğini belirtti.
Başbakanlık - 02.11.2021
Fas'ta yeniden PJD'nin başına geçen Benkiran partisini güvenli alana çıkarabilecek mi?
Ülkede 2011-2017 döneminde başbakanlık görevini yürüten eski PJD Genel Sekreteri Benkiran, kongrede 1252 parti genel meclisi üyesinden 1012'sinin oyuyla 4 yıl aradan sonra yeniden partinin Genel Sekreteri seçildi.
Başbakanlık - 02.11.2021
Fransa, balıkçılık krizi konusunda İngiltere'ye yönelik yaptırımları erteledi
"Top İngiliz sahasında" Macron dün İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sonrasında düzenlediği basın toplantısında, "Gerginlik istemiyorum, 10 aydır çalışıyoruz. Bazı balıkçılara ruhsat verildi ve bunu memnuniyetle karşılıyorum ama daha birçok ruhsat hala anlaşılmayan nedenlerle verilmedi. Bazı ruhsatlarda hala sabitlenmemiş metodolojiler var. Fransız hükümeti ve Avrupa Birliği, 'Bu yaklaşıma bağlı kalırsanız, misilleme önlemleri alınacaktır' demeye başlamak için her türlü hakka sahiptir" ifadelerini kullanmıştı. Dileğinin misilleme yoluna gitmemek olduğunu ve anlaşmaya varılmasının olduğunu altını çizen Macron, İngiltere'ye bir yöntem önerisinde bulunduğunu açıklamış, "Başbakan Johnson ile anlaştığımız şey budur bir yöntem önerisinde bulunacağız ve kısa vadede anlaşmak için adımlar atacağız. Başbakanlık ekiplerine bu yöntemi hakkında belgeler verdik.
Başbakanlık - 01.11.2021
İsrailli yetkili NSO casus yazılım konusunun Fransa ile "ihtiyatlı" ele alınacağını söyledi
İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Bennett ve Macron'un İran'ın nükleer faaliyetleri başta olmak üzere bazı konuları ele aldıkları belirtildi.
Başbakanlık - 01.11.2021
Son dakika! Japonya'da düzenlenen genel seçimi LDP kazandı
Japonya'da Temsilciler Meclisi'ni seçimlerinin galibi Liberal Demokrat Parti (LDP) oldu. Başbakanlık koltuğunu geçtiğimiz ay devralan Fumio Kishida, güven tazeledi.
Başbakanlık - 01.11.2021
Son dakika! Kuzey Makedonya Başbakanı Zaev istifasını açıkladı
Son dakika haberlerine göre Kuzey Makedonya Başbakanı ve Makedonya Sosyaldemokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev, seçim sonuçlarının sorumluluğunu üstlenerek hem başbakanlık hem de parti genel başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Başbakanlık - 31.10.2021
İngiltere Başbakanı Johnson ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Roma'da balıkçılık sorununu ele aldı
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson, görüşmede, halihazırda İngiltere-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerini etkileyen en önemli konu olarak nitelediği Kuzey İrlanda Protokolü'nü gündeme getirdi.
Başbakanlık - 31.10.2021
Haftanın tarihine bakış
Ocak 1954'te CHP Çankaya Gençlik Ocağı'na üye olarak aktif siyasi yaşama adımını atan Bülent Ecevit, İsmet İnönü'nün genel başkanlıktan istifasının ardından toplanan özel kurultayda CHP Genel Başkanlığı'na kadar yükseldi. Bülent Ecevit, siyaset sahnesinde, 1973 seçimlerinden itibaren "Karaoğlan" olarak anılmaya başlandı. Seçimin ardından CHP, MSP ile koalisyon kurarak iktidara gelirken, Bülent Ecevit, 6 Şubat 1974'te ilk kez başbakanlık koltuğuna oturdu.
Başbakanlık - 30.10.2021
Mali'de Ulusal Geçiş Konseyi Başkan Yardımcısı N'Djim yargılanıyor
Goita, 7 Haziran'da düzenlenen resmi törenle yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine resmen başlamış, başbakanlık görevine de Choguel Maiga'yı getirmişti.
Başbakanlık - 30.10.2021
Son dakika haberleri... Mali'de darbe hükümetine destek ve Fransa karşıtı gösteri düzenlendi
Goita, 7 Haziran'da düzenlenen resmi törenle yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine resmen başlamış, başbakanlık görevine de Maiga'yı getirmişti.
Başbakanlık - 30.10.2021
Sudan Ordusu Komutanı Burhan: "Barışçıl olduğu sürece ordu, protestolara müdahale etmeyecek"
Feshedilen başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, protestoculara karşı şiddet kullanılmaması için güvenlik güçlerine çağrıda bulunuldu.
Başbakanlık - 29.10.2021
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefatının üzerinden bir yıl geçti (1)
Türk siyaset tarihinde bakanlık, başbakan yardımcılığı ve başbakanlık görevlerini üstlenen Mesut Yılmaz'ın hayatını kaybetmesinin üzerinden bir yıl geçti.
Başbakanlık - 28.10.2021
Tayland'ın devrik başbakanı Şinavatra'nın kızı ana muhalefet partisinde göreve geldi
Taksin Şinavatra'nın en küçük kız kardeşi Yingluck Şinavatra ve kayınbiraderi Somchai Wongsawat, ondan sonra başbakanlık yapmış ve görev süreleri dolmadan görevden alınmıştı.
Başbakanlık - 28.10.2021
İsviçre Konfederasyonu Başkanı, Mahmud Abbas ve Naftali Bennett ile ayrı ayrı görüştü
İsviçre Konfederasyonu Başkanı Guy Parmelin, İsrail Başbakanı Naftali Bennett ile Kudüs'te, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Ramallah'da bir araya geldibİsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, İsviçre Konfederasyonu Başkanı Parmelin'in bölgeye düzenlediği ziyaret kapsamında Bennett...
Başbakanlık - 28.10.2021
KKTC kış saati uygulamasına geçiyor
KKTC'de yaz saati uygulaması, 31 Ekim Pazar günü saat 04.00'te saatlerin bir saat geri alınmasıyla sona erecek. KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, KKTC Bakanlar Kurulu'nun Fasıl 98 Yaz Saati Yasası'nın 2'nci maddesinin 1'inci fıkrası uyarınca yayınlamış olduğu İleri Saat Emirnamesi'nin bu hafta sonu sona erdiği belirtildi.
Başbakanlık - 26.10.2021
Gine'de darbe sonrası kabine üyeleri belli olmaya başladı
Başbakanlık görevine de 68 yaşındaki diplomat Mohamed Beavogui getirilmişti.
Başbakanlık - 26.10.2021
Son dakika haberleri: Pakistan Başbakanı Han yeni istihbarat başkanının atamasını onayladı
Başbakanlık Ofisi tarafından yayımlanan bildiriye göre, mevcut ISI Başkanı Korgeneral Hamid, 19 Kasım'a kadar bu görevini devam ettirecek, 20 Kasım'da ise kendisinden boşalacak koltuğa Korgeneral Anjum getirilecek.
Başbakanlık - 26.10.2021
Kanada'da yeni hükumet açıklandı
Anita Anand, 1990'larda başbakanlık da yapan Kim Campbell'ın ardından "Kanada tarihinde savunma bakanı görevini üstlenen ikinci kadın" oldu.
Başbakanlık - 26.10.2021
Son Dakika | KKTC Başbakanı Saner, UBP Genel Başkan adaylığından çekildiğini açıkladı
Saner şunları kaydetti: "UBP Kurultayına yaklaşık 10 gün kala birileri kaybetme telaşı içerisinde beni bir komplo ile yarış dışı bırakmayı amaçlamıştır. Mahkemeye yansıyan ve basında yer alanlardan görülmektedir ki bana yapılan entrikalar Faiz Sucuoğlu (UBP Milletvekili) merkezlidir. Bu konuyu daha da açacağım ama her şeyden önce bilinmesini isterim ki tüm gücümle bu olay içerisinde yer alan herkese karşı hukuksal bir mücadele vermek için hazırım. Bu hukuk mücadelesini, siyasette entrika ile bir yerlere geleceğini sananlara ve ülkede gücü şantajla elde edeceğini düşünenlere karşı kazanmak benim toplumuma karşı bir görevimdir, borcumdur." Süreci yakından takip ettiğini, polis ifadeleri ve mahkeme beyanlarına bakıldığında UBP Milletvekili ve genel başkan adayı Faiz Sucuoğlu ve ekip arkadaşlarının bir kısmının bu entrikanın içinde olduğunun anlaşıldığını aktaran Saner açıklamasına şöyle devam etti: "Bu, hem polisin ortaya koyduğu emareler, hem de önce Faiz Sucuoğlu'nun söz konusu kurgulanmış videodaki kadın için önce 'Haberim yoktur, tanımıyorum, hiç görmedim.' demesi, ardından ise 'E işte bir yemek yedik, sosyal medya üzerinden yazıştık.' şeklinde itiraflarda bulunması ile de doğrulamaktadır. Polise verilen tüm ifadelerde de Faiz Sucuoğlu'nun başından sonuna kadar olayın içerisinde olduğu netleşmiş gibi görülmektedir. Kendisi benimle ilgili olduğunu ve benim aleyhime kullanılacağını öğrendiği bir video ile ilgili olarak Genel Başkanı olarak bana veya partimizin herhangi bir yetkilisine bunun aleyhime kullanılmasını engelleyici nitelikte bilgi vermemekle işin ne denli içinde olduğunu ve neyi amaçladığını şu ana kadar ortaya koymuş durumdadır. Faiz Sucuoğlu benim aleyhime kullanılacak videonun kendisine verilmesi teklifi ile karşı karşıya kaldığında suç işleniyordu ve kendisi bir milletvekili olarak bunu polise bildirmeli, suçun işlenmesini engellemeliydi. Oysa Faiz Sucuoğlu'nun bırakınız polise bilgi vermesini, suçun işlenmesini engelleme gayreti içine girmesini kendisinin bir kısım ekip arkadaşlarıyla organize şekilde bu suçun işlenmesinde rol aldığı polis beyanlarında ve basın haberlerinde görülmektedir. Ben kendisine karşı güçlü hukuk mücadelesi vermek için hazırım." Dün itibarıyla başbakanlık görevinden izne ayrıldığını duyuran Saner, en kısa sürede bir arkadaşını vekaleten görevlendireceğini belirtti.
Başbakanlık - 26.10.2021
Pakistan ve Çin'den uluslararası topluma "Afganistan'a insani yardım" çağrısı
Pakistan Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Pakistan Başbakanı İmran Han, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Başbakanlık - 26.10.2021
Eski Kanada Başbakanı Chretien: "Kilise okullarındaki çocuk istismarlarından haberdar değildik"
Kanada'da 1993'ten 2003'e kadar başbakanlık yapan, 87 yaşındaki Jean Chretien, resmi görevde bulunduğu sürede yerli çocuklarının yatılı kilise okullarında yaşadığı trajediden haberinin olmadığını söyledi.
Başbakanlık - 25.10.2021
Son dakika haber! Mali'de askeri geçiş hükümeti, ECOWAS temsilcisini istenmeyen kişi ilan etti
Goita, 7 Haziran'da düzenlenen resmi törenle yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine resmen başlamış, başbakanlık görevine de Maiga'yı getirmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Başbakanlık Haberleri | Başbakanlık Haber - Haberler - Sayfa 4 - Başbakanlık haberleri, son dakika başbakanlık haber ve gelişmeleri burada. Japonya Başbakanı Kişida yeni kabineye kadar Dışişleri Bakanlığı görevini de yürütecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 02:28:59. #1.15#

title