Başbakanlık Haberleri

Başbakanlık haber, Başbakanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakanlık - 10.11.2021
Son dakika haber: Kabo Verde Cumhurbaşkanı Jose Maria Neves görevine başladı
Cape Verde'nin Bağımsızlığı için Afrika Partisinin (PAICV) adayı olan ve ilk turda seçilen 61 yaşındaki Neves, 2001'den 2016'ya kadar başbakanlık koltuğunda oturmuştu.
Başbakanlık - 10.11.2021
Son dakika haberi: Filistin Başbakanı Iştıyye: "Son yıllardaki en zor mali durumdan geçiyoruz"
Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Iştiyye, Ramallah'taki Bakanlar Kurulu binasında hükümet tarafından düzenlenen olağanüstü oturumun başında yaptığı konuşmada mali duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.
Başbakanlık - 09.11.2021
Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı yürürlüğe girdi
Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede daha etkin bir denetim ve kontrol mekanizması temin etmek ve mücadele sürecinde etkinliği ve verimliliği arttırmak amacıyla; 23/08/2012 tarihli ve 2012/19 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile eylemleri tamamlanan 23/02/2012 tarihli Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı yürürlükten kaldırılarak, yeni kaçakçılık trendleri ve güncel ihtiyaçlar göz önüne alınarak hazırlanan, Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye Yönelik Tedbirler konulu 2021/22 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, 06/11/2021 tarihli ve 31651 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe konmuştur.
Başbakanlık - 09.11.2021
Troyka ülkeleri Sudan krizinin çözümü için 5 öneri sundu
İngiltere'nin Hartum Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Troyka Büyükelçileri, başkent Hartum'da görüştükleri Burhan'a "demokratik geçişi doğru yoluna koyma" ve azledilen Başbakan Abdullah Hamduk'u "başbakanlık görevine iade etme" çağrısı yaptı.
Başbakanlık - 09.11.2021
Rasattepe'nin 68 yıllık ev sahibi: Anıtkabir
"25 numaralı proje" Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de vefatının ardından dönemin hükümetince bir anıt mezarın yapılması kararlaştırıldı. Bununla ilgili en büyük soru işareti ise anıtın yeri oldu. Anıt mezar için Başbakanlık bünyesinde yer tespit komisyonu kuruldu.
Başbakanlık - 08.11.2021
Filistin Başbakanı Iştiyye'den ABD Kongresine Filistin devletini tanıma çağrısı
Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Iştiyye, Kongrenin Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Komisyonu Başkanı Senatör Ben Cardin başkanlığındaki ABD'li parlamenter heyetiyle Ramallah'ta bir araya geldi.
Başbakanlık - 08.11.2021
Lübnan Başbakanı, Suudi Arabistan ile ticari ve diplomatik ilişkilerin yeniden başlamasından yana
Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada Mikati'nin, Lübnan ve Körfez ülkeleri arasındaki diplomatik krizin çözümü için başkent Beyrut'a gelen Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zeki ve beraberindeki heyeti Hükümet Sarayı'nda kabul ettiği belirtildi.
Başbakanlık - 06.11.2021
Gine'de asker ağırlıklı geçiş hükümetinin üyeleri belli oldu
Başbakanlık görevine de 68 yaşındaki diplomat Mohamed Beavogui getirilmişti.
Başbakanlık - 06.11.2021
Mali'de eski istihbarat şefi "darbe girişimi" suçlamasıyla tutuklandı
Goita, 7 Haziran'da düzenlenen resmi törenle yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine resmen başlamış, başbakanlık görevine de Choguel Maiga'yı getirmişti.
Başbakanlık - 05.11.2021
Edirne'den kısa kısa
Ecevit'in "Halkçı Ecevit" sıfatıyla ödüllendirildiğini ifade eden Pekcanlı, şunları kaydetti: "Ecevit, ezilenlerin umudu olduğu için 'Karaoğlan' sıfatını çok hak etmiş bir genel başkandır. Türkiye'de ayak basmadık ilçe ve köy bırakmayarak siyasetin sahada, alanda yapılacağını bize gösteren bir devlet adamıydı. Başbakanlık döneminde 1974 Kıbrıs Harekatı'nı gerçekleştirmiş, 1999 yılında da terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesini başarmış büyük bir devlet adamıdır.
Başbakanlık - 05.11.2021
Beşiktaş ile Trabzonspor, 133. randevuda
Trabzonspor ise Beşiktaş karşısındaki en farklı galibiyetini 11 Mart 1997'de Ankara'daki Başbakanlık Kupası maçında 4-0'lık sonuçla elde etti.
Başbakanlık - 05.11.2021
Japonya Başbakanı Kişida yeni kabineye kadar Dışişleri Bakanlığı görevini de yürütecek
Japonya Başbakanı Kişida Fumio, gelecek hafta Meclis oturumunda yeni kabinenin açıklanmasına kadar hem Başbakanlık hem de Dışişleri Bakanlığı görevini yürütecek.
Başbakanlık - 04.11.2021
Sudan Ordusu Komutanı Burhan, yeni Egemenlik Konseyi üyelerini onayladı
Abdullah Hamduk'un başbakanlık görevini üstlenmeyi kabul etmemesi durumunda bu görev için eski Büyükelçi Ömer Deheb, Hartum Üniversitesi Öğretim Üyesi Mudavvi İbrahim ve Uluslararası Afrika Üniversitesi Müdürü Hunud Ebya'nın aday olduğu dile getirildi.
Başbakanlık - 04.11.2021
MHP'li Yalçın'dan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in grup konuşmasına tepki Açıklaması
Son kamuoyu yoklamalarına göre MHP ve Cumhur İttifakı karşısında bocalayan "şer ittifakı"nın seçim kazanma şansının olmadığının ortaya çıktığını belirten Yalçın, böylelikle Akşener'in başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığının şimdiden kesinleştiğini dile getirdi.
Başbakanlık - 04.11.2021
Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Kishida, Dışişleri Bakanlığı görevini de yürütecek
Kishida başbakanlığı garantiledi Temsilciler Meclisi ve Senato'dan oluşan yasama organı Ulusal Meclis (Diet) tarafından yönetilen Japonya'da Temsilciler Meclisi üyelerini seçmek üzere geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen olağan genel seçimin galibi bir kez daha LDP olmuştu. LDP Genel Başkanı Kishida'nın önümüzdeki çarşamba gerçekleştirilecek Meclis oturumunda yeniden başbakan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Aynı hafta içinde yeni kabineyi oluşturacak olan Kishida'nın başbakanlık koltuğunu seçimden hemen önce devraldığı için bakanların neredeyse tümünün mevcut pozisyonlarını koruması bekleniyor.
Başbakanlık - 03.11.2021
Selahattin Demirtaş'ın yargılanmasına Mersin'de devam edildi
Mersin'de 27 Şubat 2016'da yaptığı konuşmada dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıla kadar hapis cezasıyla dava açılan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Mersin 14'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Demirtaş'ın avukatları hazır bulundu. Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Demirtaş, "Söz konusu konuşmam Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlık görevi nedeniyle gerçekleştirdiğim eleştiridir.
Başbakanlık - 03.11.2021
Sudan'da azledilen Başbakan Hamduk'tan diyalogdan önce durumun eskiye dönmesi şartı
Bu arada Başbakanlık Ofisinin resmi Facebook ve Twitter hesaplarından yapılan açıklamada, söz konusu hesapların güvenilir oldukları belirtilerek Başbakan ve ofisinin diğer mecralardan yapılacak açıklamalarla ilgilenmediği kaydedildi.
Başbakanlık - 03.11.2021
Son dakika haberi: Japonya Başbakanı Kishida, İngiliz mevkidaşı Johnson ile görüştü
Japonya Başbakanı Fumio Kishida COP26 Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansına katılmak üzere gittiği İskoçya'nın Glasgow şehrinde İngiliz mevkidaşı Boris Johnson ile bir araya geldi. Ekim ayında başbakanlık koltuğunu devralmasından bu yana yaptığı ilk yurtdışı gezisi kapsamında gerçekleşen görüşmede Kishida'nın, ülkesinin sıfır karbon salınımı hedefi doğrultusunda Johnson ile birlikte çalışma niyetini dile getirdiği bildirildi.
Başbakanlık - 02.11.2021
Son Dakika | Macaristan Başbakanı Orban, sınır koruması için AB'den maddi destek istiyor
Başbakanlık Basın Ofisi Genel Sekreteri Bertalan Havasi, Macar Haber Ajansına (MTI) yaptığı açıklamada, Orban'ın, Leyen'e yazdığı mektupta, Avrupa'yı 2015'teki sığınmacı krizinden daha büyük bir krizin tehdit ettiğini belirtti.
Başbakanlık - 02.11.2021
Fas'ta yeniden PJD'nin başına geçen Benkiran partisini güvenli alana çıkarabilecek mi?
Ülkede 2011-2017 döneminde başbakanlık görevini yürüten eski PJD Genel Sekreteri Benkiran, kongrede 1252 parti genel meclisi üyesinden 1012'sinin oyuyla 4 yıl aradan sonra yeniden partinin Genel Sekreteri seçildi.
Başbakanlık - 02.11.2021
Fransa, balıkçılık krizi konusunda İngiltere'ye yönelik yaptırımları erteledi
"Top İngiliz sahasında" Macron dün İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sonrasında düzenlediği basın toplantısında, "Gerginlik istemiyorum, 10 aydır çalışıyoruz. Bazı balıkçılara ruhsat verildi ve bunu memnuniyetle karşılıyorum ama daha birçok ruhsat hala anlaşılmayan nedenlerle verilmedi. Bazı ruhsatlarda hala sabitlenmemiş metodolojiler var. Fransız hükümeti ve Avrupa Birliği, 'Bu yaklaşıma bağlı kalırsanız, misilleme önlemleri alınacaktır' demeye başlamak için her türlü hakka sahiptir" ifadelerini kullanmıştı. Dileğinin misilleme yoluna gitmemek olduğunu ve anlaşmaya varılmasının olduğunu altını çizen Macron, İngiltere'ye bir yöntem önerisinde bulunduğunu açıklamış, "Başbakan Johnson ile anlaştığımız şey budur bir yöntem önerisinde bulunacağız ve kısa vadede anlaşmak için adımlar atacağız. Başbakanlık ekiplerine bu yöntemi hakkında belgeler verdik.
Başbakanlık - 01.11.2021
İsrailli yetkili NSO casus yazılım konusunun Fransa ile "ihtiyatlı" ele alınacağını söyledi
İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Bennett ve Macron'un İran'ın nükleer faaliyetleri başta olmak üzere bazı konuları ele aldıkları belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Başbakanlık Haberleri | Başbakanlık Haber - Haberler - Sayfa 3 - Başbakanlık haberleri, son dakika başbakanlık haber ve gelişmeleri burada. Şentop: Dünyanın hiçbir yerinde, parlamenter sistemde de diğer sistemlerde de soruların yüzde 100 cevaplandırılması söz konus
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 15:20:02. #1.14#

title