Başbakanın Oğlu Bilal Erdoğan, Vatani Görevini Yapmak İçin Birliğine Teslim Oldu (2)
Haberler » Güncel » Haber

Başbakanın Oğlu Bilal Erdoğan, Vatani Görevini Yapmak İçin Birliğine Teslim Oldu (2)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Küçük Oğlu Bilal Erdoğan, Bedelli Askerlik Görevini Yapmak İçin Burdur Binbaşı Maruf Kışlası'na Teslim Oldu. Aile Dostu Olduğunu Belirten Mustafa Gündoğan ile Birlikte Burdur'a Gelen Erdoğan İçin Kışlada Herhangi Bir Ayrıcalık Yapılmadı.

Başbakanın Oğlu Bilal Erdoğan, Vatani Görevini Yapmak İçin Birliğine Teslim Oldu  (2)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Bilal Erdoğan, bedelli askerlik görevini yapmak için Burdur Binbaşı Maruf Kışlası'na teslim oldu. Aile dostu olduğunu belirten Mustafa Gündoğan ile birlikte Burdur'a gelen Erdoğan için kışlada herhangi bir ayrıcalık yapılmadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'de doktora yapan ve Dünya Bankası'nda çalışan küçük oğlu Bilal Erdoğan, 115. dönem yurtdışı döviz bedelli askerliğini yapmak üzere Burdur'a geldi. Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda bulunan Maruf Kışlası önünde gazetecilerin arasından geçerken "Bildiğiniz gibi biz de askerlik görevimizi yapmaya geldik. Görevimizi bedelli olarak tamamlayıp döneceğiz." diyerek evraklarını giriş kapısında askerlere teslim eden Erdoğan, burada herhangi bir ayrıcalığa tutulmadı.

Bir koruma aracı ve aile dostu olduğunu belirten Mustafa Gündoğan ile birlikte gelen Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine, Burdur'a dövizli bedelli askerliğini yapmak için geldiğini söyledi. Erdoğan, askerlik bedeli karşılığında 5 bin 112 Euro ödeyecek, 21 gün temel askerlik eğitimi yaptıktan sonra tezkeresini alarak vatani görevini tamamlayacak.

Öte yandan, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün oğlu Mesut Ertürk de aynı kışlaya gelerek teslim oldu. Mesut Ertürk'ü, giriş nizamiyesinde babası Ahmet Ertürk uğurladı. Ahmet Ertürk, her Türk gibi oğlunun da vatani görevini yapıyor olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

(CİHAN)