Başbakan Yıldırım: "Yolsuzluk, Usulsuzlük Kim Yapıyorsa Hep Beraber Karşısında Olacağız. - Haberler
Haberi Paylaş

Başbakan Yıldırım: "Yolsuzluk, Usulsuzlük Kim Yapıyorsa Hep Beraber Karşısında Olacağız.

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Başbakan Yıldırım: "Yolsuzluk, usulsuzlük kim yapıyorsa hep beraber karşısında olacağız. "31 Mart 2004 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı, AK Parti 91, CHP 27, MHP 23, diğerleri 9.

Başbakan Yıldırım: "Yolsuzluk, usulsuzlük kim yapıyorsa hep beraber karşısında olacağız.

"31 Mart 2004 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı, AK Parti 91, CHP 27, MHP 23, diğerleri 9. Hangisi fazla? Bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılmış 106 belediye başkanı. Bunların 93'ü BDP'li, 9'u AK Partili, 3'ü MHP'li, bir tanesi CHP'li"

ANKARA - Başbakan Binali Yıldırım, "31 Mart 2004 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı, AK Parti 91, CHP 27, MHP 23, diğerleri 9. Hangisi fazla? Bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılmış 106 belediye başkanı. Bunların 93'ü BDP'li, 9'u AK Partili, 3'ü MHP'li, bir tanesi CHP'li" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda devam eden '2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı' görüşmeleri kapsamında hükümet adına söz aldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'belge' açıklamalarını hatırlatan Yıldırım, "Verilen bilgilerin doğru olmadığı anlaşıldı. Buraya giden bir para yok, gelen para da yok. Orada isimleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının hiçbirinin bir şirketi yok" açıklamasında bulundu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılması üzerine CHP kanadından yapılan eleştirilere işaret eden Yıldırım, "Esasında konu çok ama zaten bu belediye başkanları konusunu Grup Başkanvekilimiz Mehmet Bey güzel anlattı ancak zamanı yetmedi. O kadar mevzu geniş ki, günler alır. Şunu herkesin iyi bilmesi lazım, yolsuzluk, usulsuzlük kim yapıyorsa hep beraber karşısında olacağız. Burada hiçbir tereddüt yok. Peki verilmiş mi ona bir bakalım? Bahse konu belediye başkanı hakkında açılmış 3 ayrı dava, 3 ayrı yargılama ve soruşturma aşamasında 11 tane dosya mevcut. Hiçbir den tamamımından takipsizlik olmuş diye bir şey yok. Devam ediyor, sonunda bir şey yoksa ortaya çıkacak. Bu, onun için de başkaları için de olabilir. Daha önemli bir şey, 'burada adil davranılmıyor, AK Partili belediyelere gidilmiyor, diğer belediyelerin üzerine gidiliyor' diye birtakım iddialarda bulunuldu. 31 Mart 2004 ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında soruşturma izni verilmesine dair kararların partilere göre dağılımı, AK Parti 91, CHP 27, MHP 23, diğerleri 9. Hangisi fazla? Bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılmış 106 belediye başkanı. Bunların 93'ü BDP'li, 9'u AK Partili, 3'ü MHP'li, bir tanesi CHP'li. İşte görevden uzaklaştırma, kayyum atananlar dahil. Hepsi dahil, açığa alınanlar görevden uzaklaştırılanlar. Burada da görüldüğü gibi HDP'li belediye başkanlarını hariç tutsak bile. Burada adaletsizlik yok, en fazla AK Partili belediye başkanı görevden alınmış, HDP'lilerin durumu özel, (nedeni soruluyor) teröre kaynak aktardıkları için görevden alındılar. Terörle aralarına mesafe koymadıkları için" şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım: Yolsuzluk, Usulsuzlük Kim Yapıyorsa Hep Beraber Karşısında Olacağız.

Başbakan Yıldırım: Yolsuzluk, Usulsuzlük Kim Yapıyorsa Hep Beraber Karşısında Olacağız.

Başbakan Yıldırım: Yolsuzluk, Usulsuzlük Kim Yapıyorsa Hep Beraber Karşısında Olacağız.

Başbakan Yıldırım:
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
title