Başbakan Yıldırım'dan Erzincan'a Şehir Hastanesi Müjdesi

Memleketi Erzincan'da halka hitap eden Başbakan Yıldırım, Erzincan'a 600 yataklı şehir hastanesi yapılacağının müjdesini verdi.

Memleketi Erzincan'da halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, "Merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline gelecek" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"TERÖR ÖRGÜTLERİNE HESAP SORACAĞIZ"

FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP-C, PYD adları ne olursa olsun hepsinin hesabını soracağız. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz. Bu bayrak inmez , bu ezan dinmez, Türkiye bölünmez, bu millet yenilmez

"TÜRKİYE KENDİ OTOMOBİLİNİ DE YAPACAK"

Milletimizin hızlı tren hayalini gerçekleştirdik. Hızlı Tren Sivas'a kadar geldi. Yapımı devam ediyor. Erzincan'a kadar gelecek. Artık Türkiye kendi otomobilini de yapacak. Yıllardır kriz tellallığı yapanlar, artık hiçbir mazeret bulamayacak. Yerli otomobil Türk işçisinin, mühendislerinin alın teriyle yapılacak. Yerli otomobilimiz inşallah yakında bu güzel yolları taçlandıracak. Hayırlı uğurlu olsun.

ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ

Mevcut hastanenin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor. Yetmez, mevcut aşağıda merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor.

"ERZİNCAN'I KALKINDIRACAĞIZ"

Bakü- Tiflis, Kars 'tan Erzincan'a geliyor. Artık YÖK'ün birleştiği yer olacak. Erzincan daha fazlasına layık. Erzincan'ımızı kalkındıracağız. Türkiye kalkındıkta Erzincan kalkınacak.

3 İLÇE DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Önümüzdeki sene de Kemah, İliç, Kemaliye'yi doğalgazla buluşturacağız.

Kaynak: AA