Başbakan Binali Yıldırım: Şenol Güneş'e Yapılan Saldırıyı Kınıyorum

Başbakan Binali Yıldırım: Şenol Güneş'e Yapılan Saldırıyı Kınıyorum

Başbakan Binali Yıldırım, dünkü maçta saldırıya uğrayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'le ilgili "Şiddetle kınıyorum. Bu saldırı kabul edilemez." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışı gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada ortaya çıkan görüntüleri nasıl değerlendirdiği sorusuna Yıldırım, şu cevabı verdi:

"BU HAREKET KABUL EDİLEMEZ"

"Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e yapılan bu saldırı kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum. Bu, dostluğa, futbola, futbolun mehabetine de uyan bir şey değildir. Şenol Güneş'e de çok geçmiş olsun diyorum. Tabii takımlar arasında rekabet olağan bir şeydir ama bu rekabeti şiddete dönüştürdüğünüz zaman eğlence olmaktan çıkıyor, taraftarların birbirine husumetine dönüşüyor ve bunun da futbol özelliği kayboluyor. Ha anarşi ha orada yaşanan şiddet, bunlar arasında fark yoktur.

"ASIRLIK TAKIMLARIMIZ BUNLARI ASLA HAK ETMİYOR"

Bu tip olayların bazı provokasyonlarla gerçekleştiği yönünde de geçmişten gelen tecrübeler var. O bakımdan başta takımların yöneticileri olmak üzere taraftarları, futbolun keyfine, zevkine varmaya davet ediyorum. Şiddetle kavgayla nizayla futbol olmaz ve asırlık tarihi olan takımlarımız da bunu asla hak etmiyor. Böyle olaylar yüzünden kötü bir unvan sahibi olmaları ülkemize de Türk futboluna da zarar veriyor. Ümit ederim buna benzer olaylar bir daha yaşanmaz. Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu da gerekli araştırma, soruşturmaları yapıyor. Ne gibi müeyyidesi varsa sorumluluğu olanlar mutlaka karşılığını görecek."