Başbakan Yardımcısı Yazıcı ve Bakan Eker'in Aksaray Ziyareti

Başbakan Yardımcısı Yazıcı ve Bakan Eker'in Aksaray Ziyareti

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Hükümet Olarak Tarım ve Hayvancılığın Gelişmesi İçin Yapılan Bütün Yatırımları Desteklediklerini Belirterek, Yapılacak Yatırımların Yüzde 50'sinin Devlet Tarafından Karşılanacağını Söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yazıcı ve Bakan Eker'in Aksaray Ziyareti

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, hükümet olarak tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yapılan bütün yatırımları desteklediklerini belirterek, yapılacak yatırımların yüzde 50'sinin devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

Bir dizi açılış için Aksaray'a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Aksaray'a bağlı Gaziemir köyündeki programlarının ardından Aksaray'a geldi. İlk olarak Aksaray Valiliği'ni ziyaret eden Yazıcı ve Eker, daha sonra Aksaray Belediyesi ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aksaray İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti ziyaretinin ardından Ankara'ya dönerken, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker bakanlık

tarafından Aksaray'ın Topakkaya beldesine yaptırılan Bakliyat Paketleme Tesisi'nin açılış törenine geçti. Tesisin açılışında konuşan Bakan Eker, hükümet olarak tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yapılan bütün yatırımlara destek verdiklerini belirterek, "Siz projesini hazırlayacaksınız biz destekleyeceğiz. Bu tesis 321 bin YTL proje bedeliyle bize geldi. Biz 164 bin YTL destek verdik. Türkiye genelindeki tüm projeleri destekliyoruz" dedi.

Bakan Eker tesisi hizmete açtıktan sonra bir süre tesisleri gezerek yetkililerden tesis hakkında bilgi aldı.

(HÇ-FM-NÇ-Y)