Başbakan Yardımcısı Ekren: "Refah ve Mutluluğu Artırmak İçin Neler Yapılacağının Örneklerini Vermek İstiyoruz"

Başbakan Yardımcısı Ekren: "Refah ve Mutluluğu Artırmak İçin Neler Yapılacağının Örneklerini Vermek İstiyoruz"

Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, "Refah ve Mutluluğu Arttırmak İçin Neler Yapılacağının Örneklerini Vermek İstiyoruz" Dedi.

Başbakan Yardımcısı Ekren:

Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, "Refah ve mutluluğu arttırmak için neler yapılacağının örneklerini vermek istiyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Nazım Ekren ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve beraberindeki 56 bürokrat ile Van'a geldi. Özelde Van, Hakkari, Bitlis'i kapsayan üst şemsiye olarak Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki çalışmalar için Van'a gelen Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren Valilik'te kısa bir basın açıklaması yaptı. Nazım Ekren, şöyle konuştu:

"Bugün buraya Doğu Anadolu Projeleri kapsamında ilk ziyaretimiz için Van'a geldik. Van'da başladığımız için memnunuz çünkü Van kalkınma ajanslarından bir tanesinin merkezi olacak. Bitlis, Muş, Hakkâri gibi komşu illerdeki meslek, STK ve yerel aktörler katılacak. Özel ve kamu kuruluşları beraber ne yapabilirin örneklerini burada vermek istiyoruz, bunu görüşmek için Van'a geldik. Sivil Toplum Kuruluşları, iş adamları ile görüşüp buradaki firmaların ihtiyaçları belirlemek, refah ve mutluluğu arttırmak için neler yapılacağının burada da örneklerini vermek istiyoruz."

Ekren ve Çelik, daha sonra Belediye Başkanlığı ile AK Parti İl Başkanlığına giderek ziyarette bulundu. Yarın başlayacak olan ve gün boyu sürecek toplantıyla birlikte Pazar günü düzenlenecek Van gezisi sonrası heyet ilden ayrılacak.