Başbakan Yardımcısı Ekren, Erzurum'da Tarihi Yerleri Gezdi, Cirit İzledi

Başbakan Yardımcısı Ekren, Erzurum'da Tarihi Yerleri Gezdi, Cirit İzledi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Erzurum'daki Programının İlk Gününde Tarihi Yerleri ve Sosyal Tesisleri Gezerken, Cirit İzlemeyi de İhmal Etmedi.

Başbakan Yardımcısı Ekren, Erzurum'da Tarihi Yerleri Gezdi, Cirit İzledi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Erzurum'daki programının ilk gününde tarihi yerleri ve sosyal tesisleri gezerken, cirit izlemeyi de ihmal etmedi.

Ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Erzuruma gelen Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Erzurum'daki 3 günlük programının ilk gününü ziyaret ve gezilere ayırdı.

İlk olarak tarihi Yakutiye ve Çifte Minareli Medrese'yi gezen Bakan Ekren, kültürel varlıkların tarihi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Erzurum Kalesi'ni de gezen Ekren, Oltu Taşı tesbih ve taşlarının satıldığı Taşhan Mağazaları'na uğrayarak esnafla tek tek tokalaştı. Daha sonra Avrupa Birliği Bölgesel Hibe Programı ile desteklenen Organik Un ve Bakliyat Üretim Tesisi'ni ziyaret eden Nazım Ekren burada tesisin kurucusu Nazmi Ilıcalı ile görüştü.

Organik üretim ile ilgili Ekren'e bilgi veren İşadamı Ilıcalı, bu tür tesis kuran işadamlarının karşılaştığı sıkıntıları dile getirdi.

Ardından Atatürk Üniversitesi Koyunculuk Araştırma Merkezi-Koyun Islahı Projesi ile elde edilen romanov koyun türlerini inceleleyen Bakan Ekren, akşama doğru ise Erzurum'a özgü cirit gösterisini izledi.

Kaynak: CHA