Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'dan Büyükşehir'e Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'dan Büyükşehir'e Ziyaret

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'dan Büyükşehir'e Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kabineye girmesinin ardından ilk ziyaretlerinden birini Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yaptı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kabineye girmesinin ardından ilk ziyaretlerinden birini Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne yaptı.

Ankara Yolu'ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmeye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş katıldı. Çavuşoğlu, yeni görevi sonrasında ilk kez Bursa'ya geldiğini ifade etti. Bursa'nın 'şehremini' olarak Başkan Recep Altepe'ye ziyarette bulunmak istediğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, bundan sonra şehrin yatırımları ve yeni projeleri konusunda birlikte çalışacaklarını söyledi. Bünyesinde barındırdığı zenginlikler nedeniyle Bursa'nın Türkiye'nin gözbebeklerinden biri olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "İnşallah bundan sonra da şehrimizin markalaşma sürecini devam ettireceğiz. Bütün yatırım ve planlamaları, Ankara ile koordineli bir şekilde kararlılıkla gerçekleştireceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, konuşmasında, şahsına tevdi edilen görevin Bursalılara duyulan güvenin bir yansıması olduğuna da yer verdi. Çavuşoğlu, "Bursa'nın bir evladı olarak bundan sonra Ankara'da, sizler de burada ülkemiz ve şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'na yeni görevinde başarılar diledi. Bursa'nın yapılan yatırımlar nedeniyle altın dönemini yaşadığını, güçlü lider ve güçlü hükümet ile birlikte hizmetlerin her geçen gün artarak devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe, "11. yılımızı doldurmamıza rağmen ilk günkü heyecanımızı koruyoruz. Güçlü iktidar döneminden Bursa'da doğal olarak payını alıyor. Bugüne kadar düşünülüp de yapılamayanların yanı sıra yerli üretim anlamında geleceğe ışık tutacak projeler birbiri ardına hayata geçiyor. İnşallah şimdiden sonra yeni oluşan kabineyle birlikte bu yatırımlar artarak devam edecek. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Yeni göreviniz tekrar hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'na 'Zülfikar' kılıcı hediye etti. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Büyükşehir şeref defterini imzaladı. - BURSA

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'dan Büyükşehir'e Ziyaret

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title