Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüz gerek dünya medyasında Türkiye hakkındaki haberleri analiz ederek bunları raporlayarak günde iki kez devletimizin yetkili mercilerine sunmakta, diğer taraftan Türkiye ile ilgili olumsuz haberleri dezenformasyonları...

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüz gerek dünya medyasında Türkiye hakkındaki haberleri analiz ederek bunları raporlayarak günde iki kez devletimizin yetkili mercilerine sunmakta, diğer taraftan Türkiye ile ilgili olumsuz haberleri dezenformasyonları doğru yönde değiştirmek için mücadele ortaya koymaktadır." dedi.

Hakan Çavuşoğlu, Basın Yayın ve Enformasyon Erzincan İl Müdürlüğünün açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Binali Yıldırım'a açılışa katılmasından dolayı teşekkür etti.


Demokratik toplumların vazgeçilmez ihtiyaçlarından bir tanesinin doğru bilgiye ulaşmak olduğunu belirten Çavuşoğlu, basın ve medya bu noktada bireylerin ve toplumların bu ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemli bir görev ifa etmektedir." dedi.

Çavuşoğlu, günümüzde gittikçe gerçeğin yerini algının aldığını, yalan yanlış haberlerin, kasıtlı ve çarpıtma yayınların ne denli tesiri olumsuz olduğunu da herkesin bildiğini aktararak, şunları ifade etti:


"Bu anlamda Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüz, gerek dünya medyasında Türkiye hakkındaki haberleri analiz ederek bunları raporlayarak günde iki kez devletimizin yetkili mercilerine sunmakta, diğer taraftan Türkiye ile ilgili olumsuz haberleri dezenformasyonları doğru yönde değiştirmek için mücadele ortaya koymaktadır. Erzincan İl Müdürlüğümüz sadece Erzincan için değil bundan sonraki süreçte bütün bölgeye hitap edecek donanımda bir bina. Erzincan için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Açılışa, Başbakan Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz ve Hayati Yazıcı ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA