Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Oynanan oyunlarla eşzamanlı olarak Kılıçdaroğlu'nun harekete geçmesi tesadüften ibaret değildir.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Oynanan oyunlarla eşzamanlı olarak Kılıçdaroğlu'nun harekete geçmesi tesadüften ibaret değildir. Bu adam resmen ülkemize ihanet etmektedir, milletimizle alay etmektedir, CHP'nin seçmenlerini hiç saymaktadır. Bu açık ve nettir." dedi.

Çavuşoğlu, bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Gürsu 6. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin değişim ve dönüşüme, yükselmesine vesile olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenen teşkilatların çok önemli bir görevi ifa ettiğini söyledi.

AK Parti teşkilatlarının, 11 milyon üyeye yaklaştığını belirten Çavuşoğlu, sadece değişimi ve dönüşümü yaşatmadığını aynı zamanda tarih de yazdığını ifade etti.

Çavuşoğlu, bundan 20-30 yıl sonra tarih kitaplarına bu dönem yazılırken okuyanların, bu davada görev alanları her zaman hayır ve duayla yad edeceklerini vurgulayarak, "Yaptığınız iş bu kadar önemli. Gerçekten tarih yazıyoruz. Bugün Türkiye artık zincirlerini kırıyor, ayaklarındaki prangaları söküp atıyor, 'Ne uzasın ne kısalsın' diyerek sürekli diz çöktürülen ülke olmaktan çıkıyor. Türkiye belirlenen çerçeveler içinde hareket etmesi empoze edilen bir ülke olmaktan çıkıyor. Şimdi daha fazla kenetlenmek, daha fazla güç birliği yapmak, kol kola girmek, omuz omuza olmak hep birlikte güçlü Türkiye'yi bu bölgede inşa etmek durumundayız. Allah'ın izniyle de inşa edeceğiz." diye konuştu.

"2023 de 2053 de bizim olacak"

AK Parti'nin "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diyerek yola çıktığını hatırlatan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilat mensuplarıyla beraber parti kurulduktan bir yıl sonra milletin büyük bir teveccühüne mazhar olarak bu ülkenin başına geçtiğini hatırlattı.

Çavuşoğlu, o tarihten itibaren genel çerçeve ve eski alışkanlıkların değiştiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Yapılamaz, edilemez diye millete sürekli güvensizlik empoze edilen anlayış değişti. 'Yaparız' dedik. 'Milletimiz, gencimiz, ruhumuz, kalbimiz var' dedik ve yapmaya başladık. Yaptıkça da yapmaya devam ediyoruz. Daha da iyisini yapacağız. 2023 de 2053 de bizim olacak. 2071'deki gençlerimiz de daha güçlü bir Türkiye'de müreffeh bir şekilde yaşamaya devam edecek. Birileri bu milletle aidiyet kuramadığı için, birileri milletin kalbinden geçenleri okuyamadığı için, birileri milletin gözünde baktığını göremediği için buna inanmadı. Hep güvensizlikle yetişmiş, büyümüş bu milletin başaramayacağını ona empoze ettiler ama biz başardık."

"Kılıçdaroğlu, resmen ülkemize ihanet etmektedir"

Sağlıktan eğitime, ulaşımdan teknolojiye, sosyal yardımlardan savunma sanayisine kadar çok önemli hizmetler yaptıklarını aktaran Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Zaman mefhumu tanımaksızın sırtımızda akan teri hissederek bu davayı omuzlamak zorundayız. Partimiz ve idealimiz için sıradan bir siyasi parti mefhumuyla konuşmuyoruz. 'Bir davanın omurgasıyız' diyoruz. Davada küsmek ve şahsi menfaat duygularla hareket etmek yok. 'Ben olmadım, o niye oldu' mantığıyla hareket edersek hepimiz kaybederiz. Bu ülkeyi ecdadımızdan emanet aldık, gençlerimizi daha iyi bir şekilde vermekle, teslim etmekle mükellefiz. Bunun fırsatını yakaladık. 15 yılda yaptıklarımızla, güçlü liderliğimizle ve sağladığımız imkanlarla bunu başardık. Maazallah AK Parti tökezlerse Türkiye tökezleyecektir. AK Parti kaybederse Türkiye kaybedecektir. Çünkü bizim partimizin kaderi Türkiye'nin kaderiyle örtüşmüş durumda."

Çavuşoğlu, Türkiye üzerinde oynanan oyunları milletin ferasetiyle fark ettiğini anlatarak, "Oynanan oyunlarla eş zamanlı olarak Kılıçdaroğlu'nun harekete geçmesi tesadüften ibaret değildir. Bu adam resmen ülkemize ihanet etmektedir, milletimizle alay etmektedir, CHP'nin seçmenlerini hiç saymaktadır. Bu açık ve nettir. Amerika'dan birisi düğmeye basıyor, Kılıçdaroğlu buradan harekete geçiyor. Bu adam kasetle geldi, dekontla gidecek Allah'ın izniyle." değerlendirmesinde bulundu.

Kongreye, AK Parti Bursa Milletvekilleri Efkan Ala, İsmail Aydın, Osman Mesten, Zekeriya Birkan, Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve çok sayıda partili katıldı.

Tek listeyle girilen seçimde mevcut başkan Mustafa Yıldırım, yeniden seçildi.

Çavuşoğlu, daha sonra Mimar Sinan Lisesi halı sahasında Şavşatlılar Futbol Turnuvası final maçı kupa törenine katılarak, şampiyon takıma kupasını verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title