Başbakan, Şanlıurfa Mitinginde Emniyet Müdürünü Fırçaladı

Başbakan, Şanlıurfa Mitinginde Emniyet Müdürünü Fırçaladı

Şanlıurfa'da halka seslenen Başbakan Erdoğan, miting alanında izdiham çıkınca "Siz ne işe yarıyorsunuz" diyerek emniyet müdürü ve polisleri fırçaladı.

Başbakan, Şanlıurfa Mitinginde Emniyet Müdürünü Fırçaladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim mitingleri kapsamında bugünkü durağı Şanlıurfa'ydı.

Şanlıurfa'da Başbakan'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı. Başbakan Erdoğan, coşkulu kalabalığa seslenirken vatandaşlardan rahatsızlananların da kalabalığın arasından kurtulmasına yardımcı olmayı ihmal etmedi. 

EMNİYET MÜDÜRÜ VE POLİSLERİ FIRÇALADI

Sahneden sık sık "koridor yapalım. Özellikle hanım kardeşlerimize şöyle biraz yardımcı olalım" diye yol gösteren Erdoğan, polislere de sinirlendi. Erdoğan, alanda gördüğü bir emniyet müdürüne "Emniyet müdürü sen ne iş yapıyorsun, polis arkadaşlar siz ne iş yapıyorsunuz. Oradan seyrediyorsun yav. Yardımcı olsanıza" diye bağırdı. Erdoğan'ın bu tepkisinin üzerine kalabalıktan Erdoğan lehine sloganlar arttı.

Başbakan konuşmasını yarıda keserek uzun bir süre durumun düzelmesini bekledi.

Başbakan Erdoğan, ara ara konuşmasını keserek "Aman dalgalanma yapmayalım, yolu açalım." diyerek alandakileri uyarmaya devam etti.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

"KARDEŞLİKTEN RAHATSIZ OLDULAR"

"Bizim dönemimizde Şanlıurfa'ya yapılan yatırımların toplam bedeli 18 katrilyon. Bu sorunu çözmek için, kanı durdurmak için samimi mücadele verirken terör sorununu çözmeyelim diye partimizi kapatmaya kalktılar ama başaramadılar. Yolumuza dimdik devam ettik, Oslo sürecini sabote etmek istediler, ardından MİT Müsteşarımızı tutuklamak istediler, Paris'te suikastlar düzenlediler, süreci bozmak istediler. Bir dershane meselesi çıkardılar. Diyarbakır'daki muhteşem buluşmayı gölgelediler. Kim yaptı bunu, Pensilvanya'daki zat ve onun buradaki maşaları. Kardeşlikten rahatsız oldular. Şanlıurfa ile Trabzon'un, Diyarbakır ile İstanbul'un kucaklaşmasından rahatsız oldular.

"ŞANLIURFA SAİD-İ NURSİ'YE SAHİP ÇIKTI"

Bediüzzaman Said-i Nursi hasta yatağında Şanlıurfa'ya götürülmek istedi ve meşakkatli şekilde buraya getirildi. Polis onu Isparta'ya götürmek istedi. Ancak Şanlıurfa ona sahip çıktı. Said Nursi 23 Mart'ta vefat etti ve burada büyük bir törenle Şanlıurfa'ya defnedildi. Said-i Nursi'nin dirisine zulmedenler, ölüsüne bile sabredemedi. Said-i Nursi'ye en ağır zulmü yapan CHP zihniyetiyle Pensilvanya'daki zat birlikte hareket ediyorlar.

"HESAPLAR TUTMADI, TUZAK BOZULDU"

Pensilvanya'daki zat Said-i Nursi ismini ağzına almaz. Son zamanlarda Piri Mugan der. Pensilvanya'daki zat, Kürt olduğu için Said-i Nursi'den uzak kaldığını bizzat kendisi ifade eden bir zattır. Oslo ve 7 Şubat'ta başarılı olamayan ittifak 17 Aralık'ta başarılı olacağını zannetti. Hesaplar tutmadı, tuzak bozuldu. Millet bunların yalanlarına iftiralarına itibar etmedi. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu üç kafadar şimdi üç şaşkın ördeğe döndü.

"BU ARTIK DİNİ CEMAAT DEĞİL"

Bu artık dini cemaat değil. Artık siyasi bir örgüttür. Bunlarda yalan, takiyye, iftira, fitne ve fesat var. Bunların yurtlarında kalanlara sesleniyorum. Sizleri kredi yurtların yurtlarına alabiliriz. Olmazsa otele alacağız."