Erdoğan ve Barzani Diyarbakırlı 400 Çiftin Nikah Şahidi Oldu

Erdoğan ve Barzani Diyarbakırlı 400 Çiftin Nikah Şahidi Oldu

Erdoğan ve Barzani Diyarbakırlı 400 Çiftin Nikah Şahidi Oldu
ANKA - Haberler | Güncel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani, Diyarbakır'da 400 çiftin nikah şahidi oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, kabinende çok sayıda bakan, bölge milletvekilleri ve sanatçılar Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses 400 çiftin toplu nikah törenine katıldı.

Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'ndaki nikah töreni, Başbakan Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Çavuşoğlu, Güldal Akşit, Diyarbakır ve çevre illerin milletvekilleri, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Kürt sanatçı Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses de katıldı.

Nikah töreni öncesinde, Dicle Üniversitesi Konservatuarı Müzik Topluluğu ve halk müziği sanatçıları Türkçe ve Kürtçe türküler seslendirdi.

Yeni evlenen 400 çiftin nikah şahitliğini, Başbakan Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana yaptı.

Başbakan Erdoğan, evlenen çiftlerin evlilik cüzdanlarını verirken, "Bizler resmi şahit olduk. Sizler de fahri şahitler oldunuz. Böylece 400 çiftimizin nikah akdini gerçekleştirmiş olduk. Gerçekten bugün Diyarbakır'da ayrı bir süreç yaşıyoruz. Evlilik de bambaşka bir süreç" diye konuştu. Erdoğan yeni evlenen çiftlere de çocuk tavsiyesinde bulundu.

Nikah töreninin ardından sanatçılar Perver ve Tatlıses sahnede yeni evlenen çiftler, onların aileleri ve diğer katılımcılar için Kürtçe ve Türkçe şarkılarını söyledi.

-ERDOĞAN VE BARZANİ CAMİ AÇILIŞINA KATILDILAR-

Başbakan Erdoğan ve Barzani, nikah töreninin ardından, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Camisi'nin açılışına katıldılar. Uygulama Camisi'nin, tüm öğrenci ve akademisyenlere hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, caminin yapımında emeği geçenlere de şükranlarını sundu.

Erdoğan ve Barzani Diyarbakırlı 400 Çiftin Nikah Şahidi Oldu

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title