Başbakan Erdoğan, Taburcu Oldu

Başbakan Erdoğan, Taburcu Oldu

Kan Şekerinin Düşmesi Nedeniyle Rahatsızlanarak Hastaneye Kaldırılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Taburcu Edildi. Erdoğan, Özel Güven Hastanesinde Yaklaşık 9 Saat Tedavi Altında Tutuldu.

Başbakan Erdoğan, Taburcu Oldu

Kan şekerinin düşmesi nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan taburcu edildi. Erdoğan, Özel Güven Hastanesinde yaklaşık 9 saat tedavi altında tutuldu.

-EŞİNİN KOLUNDA ÇIKTI-

Geniş güvenlik önlemi altında hastaneden taburcu edilen Başbakan Erdoğan, istirahat etmek üzere evine gitti. Başbakan Erdoğan hastaneden eşi Emine Erdoğan ile birlikte çıktı. Emine Erdoğan`ın hastane çıkışında Başbakan`ın koluna girdiği gözlendi.

-ÇOCUKLAR GÜLLERLE KARŞILADI-

Taburcu olan Başbakan Erdoğan`ı birçok AKP`li hastane kapısında karşıladı. Hastane kapısında Başbakan`ı karşılayan çocuklar, Başbakan`a Erdoğan`a gül attı. Başbakan da kendisine gül atan çocukları kucaklayarak sevdi.

-YOLA DEVAM DEDİ-

Gazetecilere el sallayan Erdoğan, aracına binerken gazetecilere,¨İlginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yola devam¨ dedi.

-DOKTORLAR AÇIKLAMA YAPTI-

Başbakan Erdoğan taburcu olduktan sonra doktorlar kamera karşısına geçti. Başbakan`ın sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Güven Hastanesi`nin Başhekim Yardımcısı Tefik Ali Küçükbaş,¨Çok güzel bir sonuç alarak 9 saat kadar bir tedavi sonrasında Başbakanı sağlıklı olarak taburcu etmenin mutluğunu yaşıyoruz. Sağlığı iyi durumda. Kendilerin rahatsızlığı yaratan sebeblere karşı tavsiyede bulunmamız gerekti. Onun dışında tedavilerini tamamladık.

Tavsiyelerimiz fiziki yorgunluk yönünde kendilerine dinlenme zamanı ayırmaları ve tabi ki beslenme düzenini aksatmamaları yönünde tavsiyelerimiz oldu. Daha sık beslenmelerini tavsiye ediyoruz¨ dedi.

Gazetecilerin ¨Başbakan yorgun gözüküyordu. Bunu neye bağlıyorsunuz? sorusuna karşılık Küçükbaş,¨Heyecan yaşadılar. Bu heyecanın verdiği etki oldu. Hastane ortamına alışık değiller. O nedenle yorgun olması gözlenmiştir¨ diye yanıt verdi.

Doktor Küçükbaş,¨Hastalığın yenileme riski var mı?¨ sorusuna ise şöyle yanıt verdi;
¨Düşük olmakla beraber tabiki var. Ama kendi doktorları yanında. O yönde tedbirler alındı. Özel bir diyete gerek yok. Uzun açlığı tekrar yapmamak yeterli olacaktır. Fiziki yorgunluk, hafif gribal durum ve açlık durumu tetiklemiş. Evde dinlenmek istediklerini söylediler. Bizde kendilerine bu yönde saygı gösteriyoruz. Yolculuk yapma kısıtlamasını gerektirecek bur durum söz kosunu değil¨ dedi.

-BAYGIN HALDE ARAÇTA KİLİTLİ KALDI-

AK Parti Grup toplantısı için meclise gelen Başbakan Erdoğan makam aracının içinde rahatsızlandı. Başbakan hemen Özel Güven Hastanesi`ne kaldırıldı. Başbakan hastaneye götürüldüğünde, yaklaşık 7-8 dakika boyunca aracından çıkarılamadı. Makam arabasında, üstelik kriz halindeyken, kilitli kaldı. Kilit sisteminden kaynaklanan sorun nedeniyle aracın kapıları açılmadı.

-KORUMA SKANDALI-

Korumalar ve şoförün acemilikle suçlandığı olayda aracın ön sol camı hastanenin yanındaki inşaatten alınan balyoz ve inşaat makası ile kırıldı. Camın kırılması ile kapı açıldı. Başbakan Erdoğan sağ arka kapıdan çıkarıldı ve sedyeye konularak hastaneye sokuldu.

-ORUÇ VE YORGUNLUK-

Hastanede hemen tedavi altına alınan Başbakan`a serum verildi. Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Tefik Ali Küçükbaş, rahatsızlığın oruç ve yorgunluğa bağlı olarak aşırı şeker düşmesinden kaynaklandığını ifade etti.

-GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDA-

Hastanede geniş güvenlik önlemleri alındı.Hastanenin bulunduğu sokak trafiğe kapatıldı. Hastanenin önüne polis barikatı kuruldu. Giriş ve çıkışlar güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı. Özel hareket timleri hastane çevresinde görev aldı.

-HASTANE ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI-

Başbakan Erdoğan`ın müşade altında tutulduğu hastane gün boyu ziyaretçi akınına uğradı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, CHP Lideri Deniz Baykal, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Partili Bakanlar ve birçok partili Başbakan Erdoğan`ı ziyaret edenler arasındaydı.

-KANAL D HABER KORUMA KRİZİ YAŞANDIĞI ANI YAYINLADI-

Öte yandan Kanal D Haber Başbakan Erdoğan`ın hastane önüne getirildiği zaman yaşanan sancılı anları yayınladı. Görüntülerde korumaların içerdi kilitli kalan Başbakan Erdoğan`ın çıkarılması için büyük uğraş verdiği gözleniyor. Kapı, getirilen balyoz ile yaklaşık 3 dakika içinde kırılıyor ancak bu üç dakikanın görüntülere yansıyan zaman dilimi olduğu, Başbakan Erdoğan`ın daha uzun süre aracın içinde kilitli kaldığı belirtiliyor.