Başbakan Erdoğan: Siyasete İtibarını İade Ettik

Başbakan Erdoğan: Siyasete İtibarını İade Ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Siyaseti Temize Çeken Parti Olduğunu Belirterek, Siyaset ile Yolsuzluğu, Siyaset ile Popülizmi Birbirinden Ayırdıklarını Söyledi.

Başbakan Erdoğan: Siyasete İtibarını İade Ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin siyaseti temize çeken parti olduğunu belirterek, siyaset ile yolsuzluğu, siyaset ile popülizmi birbirinden ayırdıklarını söyledi.

Erdoğan, siyasete itibarını iade eden bir parti olduklarını belirterek, siyaset anlayışının sekiz yıl öncesinden farklı olduğuna işaret etti.

Başbakan Erdoğan, Meclis Genel Kurulu'nda 2011 Mali Yılı Bütçesi ile hükümetin görüşlerini açıkladı. Erdoğan, 2011 yılı Haziran ayında seçim yapılacak olmasına rağmen popülizme başvurmadıklarını belirtti. Erdoğan, seçim ekonomisi kavramının AK Parti iktidarıyla gündemden kalktığını söyledi. Erdoğan, geçmişte siyaseti, kendileri ve yakın çevresi için geçim ve ikbal yeri olarak görenlerin Türkiye'nin ikbaliyle oynadıklarını belirtti. Erdoğan, hiç bir seçim döneminde mali disiplinin bozulmadığına işaret ederek, "Genel seçime 7 ay kalmasına rağmen Türkiye ekonomisine güven devam etmektedir." diye konuştu.

Erdoğan, 2002 yılında iktidara geldiklerinde siyasete güvenin en alt sıralarda olduğunun altını çizdi. Erdoğan, "Siyaset kirli bir iş olarak görülüyordu. Siyasetçi sokağa çıkmaya korkuyordu." dedi.

Erdoğan, siyasete itibarını iade eden bir parti olduklarını ifade etti. Erdoğan, kendilerinin siyaset anlayışının sekiz yıl öncesinden farklı bir siyaset anlayışı olduğunu söyledi.

Kaynak: CHA