Başbakan Erdoğan, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

Başbakan Erdoğan, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta 13 Askerin Şehit Edilmesi ile İlgili Yaptığı Değerlendirmede, "13 Askerimiz Şehit Oldu, Gerçekten Çok Üzgünüz. Biliyorsunuz, Daha Önceden Sivillere Yönelik Saldırı Olmuştu. Askerimizin O Bölgedeki Operasyonları Devam Ediyor ve Edecek" Dedi.

Başbakan Erdoğan, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ta 13 askerin şehit edilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "13 askerimiz şehit oldu, gerçekten çok üzgünüz. Biliyorsunuz, daha önceden sivillere yönelik saldırı olmuştu. Askerimizin o bölgedeki operasyonları devam ediyor ve edecek" dedi.

İstanbul'da katıldığı bir iftar yemeğinin ardından Ankara'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Başbakan Erdoğan, Şırnak'ta meydana gelen terör saldırısıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Akşam saat 19.00 sıralarında 13 askerimiz şehit oldu. Bunlardan birisi astsubay. Gerçekten çok üzgünüz. Biliyorsunuz, daha önceden sivillere yönelik saldırı olmuştu. Askerimizin o bölgedeki operasyonları devam ediyor ve edecek" dedi.

Avcılar'da bir çöp konteynırına konan ve biri polis memuru 5 kişinin yaralanmasına neden olan patlamaya da değinen Başbakan Erdoğan, "Avcılar'da da akşam saatlerinde bir olayımız var. Onunla ilgili çalışmalarımız da sürüyor. Teröre yönelik gerek askerimiz, gerekse polisimiz el ele çalışmalarını sürdürüyor. Halkımız da güvenlik güçlerimizin arkasında. Terörle ilgili daha katı tedbirler almaya devam edeceğiz. Yarın bakanlar kurulu toplantımız var. Arkadaşlarımızla bu konuyu değerlendireceğiz" diye

konuştu.

Bir gazatecinin 'Daha önceki açıklamalarınızda uluslararası arenada yalnız kaldığınızı belirtmiştiniz. Irak'ta beslenen terörle ilgili yeni bir değerlendirmeniz olacak mı?' sorusuna Erdoğan, "Daha önceki düşüncemizde herhangi bir değişiklik yok. Önümüzdeki ay ABD'ye bir seyahat gerçekleştireceğim. Başkanla bu konuyu görüşeceğiz. Ondan sonra değerlendirip gereken adımları atacağız" diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklamaların ardından Ankara'ya gitmek üzere Ana uçağıyla alandan ayrıldı.

(ÖÖ-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA