Başbakan Erdoğan: "Sınır Ötesi Operasyon Başlamadı"

Başbakan Erdoğan: "Sınır Ötesi Operasyon Başlamadı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sınır Ötesi Operasyonun Başladığı Yönündeki İddiaları Yalanlayarak, "Şuanda Güvenlik Güçlerimiz, Kendi Ülkemizin Sınırları İçerisinde Tüm Hassasiyetle Operasyonları Sürdürüyor. Sınır Ötesi Herhangi Bir Operasyon Söz Konusu Değil" Dedi.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi operasyonun başladığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, "Şuanda güvenlik güçlerimiz, kendi ülkemizin sınırları içerisinde tüm hassasiyetle operasyonları sürdürüyor. Sınır ötesi herhangi bir operasyon söz konusu değil" dedi.

Başbakan Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştireceği resmi ziyaret öncesinde Esenboğa Havaalanı'nda gazetecilerin soruları üzerine, sınır ötesi operasyonun başladığı yönündeki iddiaları yalanladı. Erdoğan, sınır ötesi bir operasyonun söz konusu olmadığını belirterek, "Bizim bu noktada tavrımız, buradaki (Kuzey Irak) silahların bırakılmasına yöneliktir. Sınır ötesi operasyonla ilgili olarak tam bir mutabakat içerisinde Genelkurmay Başkanlığımızla görüşmeler yapıyoruz. Herhangi bir aksama söz konusu

değil" değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, ABD ziyareti sırasında oluşturulan sistemin de şuan çalışmaya başladığını söyledi.

(OK-Y)