Başbakan Erdoğan, Sendika Başkanlarıyla Bir Araya Geliyor

Başbakan Erdoğan, Sendika Başkanlarıyla Bir Araya Geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hükümetin Vize Vermemesine Rağmen 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda Olacaklarını Açıklayan Sendikalarla Bir Araya Geliyor. Erdoğan; Türk-iş, Disk ve Kesk Başkanları ile Yarın Meclis'te Görüşecek.

Başbakan Erdoğan, Sendika Başkanlarıyla Bir Araya Geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin vize vermemesine rağmen 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda olacaklarını açıklayan sendikalarla bir araya geliyor. Erdoğan; Türk-İş, DİSK ve KESK Başkanları ile yarın Meclis'te görüşecek.

1 Mayıs'ın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanmasına karar veren hükümet ile Taksim'de kutlama yapma konusunda ısrar eden sendikalar yarın bir araya geliyor. Başbakan Erdoğan, '1 Mayıs'ta Taksim'deyiz' açıklaması yapan sendikaların başkanları ile yarın TBMM'deki makamında görüşecek. Erdoğan, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul ile saat 10.30'da görüşme yapacak.

Erdoğan'ın hükümetin Taksim'de kutlama yapılmaması, valiliğin belirlediği yerlerde gösteri yapılması yönündeki kararını sendika başkanlarına iletmesi bekleniyor.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA