Başbakan Erdoğan Samsun'da

Başbakan Erdoğan Samsun'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Saat 20.50 Sıralarında Ana Uçağıyla Samsun'a Geldi. Başbakan Erdoğan, Havaalanında Yaklaşık Bin Kişi Tarafından Havai Fişeklerle Sevgi Gösterileri Eşliğinde Karşılandı.

Başbakan Erdoğan Samsun'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 20.50 sıralarında Ana uçağıyla Samsun'a geldi. Başbakan Erdoğan, havaalanında yaklaşık bin kişi tarafından havai fişeklerle sevgi gösterileri eşliğinde karşılandı.

Yarın Ordu'da Karadeniz Sahil Yolu'nun açılışını yapacak olan Başbakan Erdoğan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile birlikte bu akşam saat 20.50 sıralarında Ana uçağıyla Samsun-Çarşamba Havaalanı'na indi. Havaalanında Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, AK Parti Samsun Milletvekilleri Suat Kılıç, Mehmet Kurt, Ahmet Yeni, Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ali Akyüz ile aralarında engelli vatandaşların da bulunduğu yaklaşık bin kişi tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, bindiği AK Parti otobüsünden vatandaşları selamladı. Tekerlekli sandalyeleriyle gelen engelli vatandaşlar, açtıkları pankartlarla Başbakan'a teşekkür etti. Partili gençler, "Başbakan sen bizim her şeyimizsin" tezahüratları yaptı.

Korumaların etten duvar ördüğü karşılamada otobüsten vatandaşlara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti iktidarı olarak kısa sürede 542 kilometre uzunluğundaki Karadeniz Sahil Yolu'nu bitirdik. Yıllarca memlekete bir şey yapamayan ve bir iş beceremeyenler, bizim yaptığımız çalışmalar karşısında konuşup bir şeyler söylüyorlar" dedi. Bu sırada Başbakan Erdoğan'a bir genç tarafından üzerinde "R. Tayyip Erdoğan 55" yazan Çınarlık Belediyespor'un forması takdim edildi. Başbakan Erdoğan, daha sonra otobüsten inip otomobile binerek özel hareket, çevik kuvvet ve polislerin olağanüstü güvenlik önlemi altında Türk-İş Sosyal Tesisleri'ne hareket etti. Bu arada korumaların, bel ağrısı nedeniyle Başbakan'ın minderini taşıdıkları gözlendi.

Havaalanında Çınarlık Belediyesi yetkilileri tarafından hava fişekler atılarak karşılanan Başbakan Erdoğan, Samsun şehir merkezi girişinde Bandırma Vapuru yanında da yine havai fişeklerle görkemli bir şekilde karşılandı. Geniş güvenlik önlemi altında Türk-iş Sosyal Tesisleri'ne geçen Başbakan Erdoğan, yemekten sonra DSİ 56'lar Tesisleri'nde konaklayacak.

(AG-SA-OK-Y)