Başbakan Erdoğan Nikah Şahitliği Yaptı

Başbakan Erdoğan Nikah Şahitliği Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın Oğlu Mehmet Sabri Yıldız'ın Düğününe Katılarak, Nikah Şahitliği Yaptı.

Başbakan Erdoğan Nikah Şahitliği Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın oğlu Mehmet Sabri Yıldız'ın düğününe katılarak, nikah şahitliği yaptı.

Çeşitli temaslar için Kayseri'ye gelen Başbakan Erdoğan, programının sonunda Kayserispor tesislerinde gerçekleştirilen Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın oğlu Mehmet Sabri Yıldız ile Mehmet Baykara'nın kızı Fatma Baykara'nın nikah törenine katıldı. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'la birlikte katıldığı düğünde, nikahı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki nikahı kıydı. Sağlık Bakan Recep Akdağ ile beraber nikah töreninin şahitliğini yapan Erdoğan, damat Mustafa Sabri Yıldız'a "Kaç kardeşsiniz?" diye sordu. Yıldız'ın "3+1 kardeşiz" cevabı üzerine Erdoğan, "Ben de 3+1 kardeşim" dedi.

Nikah töreninden sonra bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin genç, diri ve yetişmiş bir nüfusa ihtiyacı olduğunu belirterek, ülkenin nitelik ve nicelik yönünden güçlü olması için yöneticilere de görevler düştüğünü söyledi. Bir ülkede okullar ve hastaneler yapılamamışsa bunu gelip de ailelere fatura etmemek gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Sosyal devlet iseniz, fakiri de aynı zengin gibi yetiştirmek devletin görevidir. Biz şu anda bunun gayreti içerisindeyiz. Ve bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Yoksa parası olan yetişsin, ondan sonrakiler sürünsün öyle mi. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar, biz bunu istemiyoruz. Sosyal devlet diyoruz. Biliyorsunuz bizim cumhuriyetimizin nitelikleri arasında demokratik, laik, sosyal ve hukuk devleti olmak var" dedi.

Aile odaklı bir kültüre sahip olduklarını kaydeden Erdoğan, evlilik kurumunun çok önemli olduğunun altını çizdi. Aileyi hafife almanın mümkün olmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Bugün genç çifte aynı yastıkta kocasınlar diyorum. Bu uzun yolculukla sıkıntılar olabilir. Ama en kötü günlerimizde birbirinize karşı fedakarlığınız, inanıyorum ki aranızdaki muhabbeti arttıracaktır. Aile cüzdanını aradığın zaman bulmak istiyorsan hanımında olacak. Eğer sen de bunu uygun görüyorsan eşine verelim. Aradığın zaman sen de rahat bulasın" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından genç çifte mutluluklar diledi. Nikah merasiminin ardından Başbakan Erdoğan, "Ana" uçağıyla Kayseri'den ayrıldı.

(YS-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA