Başbakan Erdoğan, Nahçıvan'a Gitti

Başbakan Erdoğan, Nahçıvan'a Gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Telekulak İddialarını Sürdüren Anamuhalefet Partisi CHP'yi 'Müflis Tüccara' Benzeterek, "Anamuhalefet Şu Anda Müflis Tüccar Gibi Eski Defterleri Karıştırıp Duruyor. Şu Anda Gerçek Yüzleri Ortaya Çıkmaya Başladı ve Patır Patır Dökülüyor" Dedi.

Başbakan Erdoğan, Nahçıvan'a Gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, telekulak iddialarını sürdüren anamuhalefet partisi CHP'yi 'müflis tüccara' benzeterek, "Anamuhalefet şu anda müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırıp duruyor. Şu anda gerçek yüzleri ortaya çıkmaya başladı ve patır patır dökülüyor" dedi.

Başbakan Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in resmi davetlisi olarak Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne gitti. Hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, ziyareti sırasında Aliyev ile başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacağını belirterek, ikili ilişkileri ve işbirliğini bütün boyutlarıyla ele alacaklarını bildirdi. Görüşmelerde bölgesel ve uluslararası gelişmeleri de değerlendireceklerini kaydeden Erdoğan, iki ülke arasında ve Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Bakü-Tiflis-Erzurum gibi küresel öneme sahip projelerin uygulamaya konulduğunu hatırlattı. 21 Kasım 2007'de Tiflis'te 'Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'ni başlattıklarını, Orta Asya'yı Kafkasya ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya bağlayacak bu projenin Türkiye etabının ihalesini tamamladıklarını açıklayan Erdoğan, Temmuz ayında projeyi uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Erdoğan, ziyaretinin iki ülke arasındaki ortak işbirliğine ve bölgesel işbirliğine katkı sağlayacağını da vurguladı.

Başbakan Erdoğan, açıklamalarının sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Telekulak iddialarını sürdüren anamuhalefet partisine sert tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Tabi anamuhalefet ne yazık ki kendi söyleyecekleri hiçbirşey olmayınca bu olumsuzluklarını, bu çirkinliklerini bu tür konularla örtbas etmenin gayreti içindeler. Biliyorsunuz müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Şu anda bunlar müflis tüccar ve defterleri karıştırıp duruyorlar. Ülkeye verecekleri birşey yok. Halkımıza verecekleri birşey yok. Şu anda gerçek yüzleri de ortaya çıkmaya başladı ve patır patır dökülüyor. İşte Telekom'un verdiği rapora inanmadılar, buyurun şimdi Turkcell'in de raporu açıklandı, ne diyecekler? Heryerleri lime lime dökülüyor. Onun için ben cevap vermeyeceğim daha fazla değerlendirme yapmaya gerek görmüyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, emniyetin bazı telefonları izlemeye aldığı yönündeki bir soru üzerine ise, devletin resmi kurumlarının açıklamalarını yaptığını, bu konuyla ilgili yazılı, sözlü tüm açıklamaların yapıldığını hatırlattı. "Burada bizzat bu işin sorumlusu olanlara mı inanacağız yoksa bir yerlerden birşeyler söyleniyor onlara mı inanacağız" diyen Erdoğan, resmi açıklamaların yapıldığını, kendilerinin de bu resmi açıklamalarının da arkasında olduklarını söyledi. İddiayı ispatlamanın iddia sahibine ait olduğunu kaydeden Erdoğan, "Şu ana kadar herhangi bir iddianın ispatlandığı, bu çamuru devletin kurumlarına atanlar tarafından ortaya konulmamıştır ve konulamayacaktır da" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan açıklamalarının ardından eşi Emine Erdoğan, küçük oğlu Bilal Erdoğan, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Enerji Bakanı Hilmi Güler ile birlikte Başbakanlığa ait 'ANA' uçağıyla saat 20.50'de Nahçıvan'a hareket etti.

(DA-NÇ-Y)

Kaynak: İHA