Başbakan Erdoğan Memleketi Rize'de

Başbakan Erdoğan Memleketi Rize'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Üzerinden Son Zamanlarda Birçok Spekülasyon Yapıldığını Belirterek, "Bu Tip Spekülasyonlarla Trabzonlu Hemşerilerimizin Onuruyla Oynanmak İsteniyor, Buna Tahammül Etmek Mümkün Değildir" Dedi.

Başbakan Erdoğan Memleketi Rize'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon üzerinden son zamanlarda birçok spekülasyon yapıldığını belirterek, "Bu tip spekülasyonlarla Trabzonlu hemşerilerimizin onuruyla oynanmak isteniyor, buna tahammül etmek mümkün değildir" dedi.

Trabzon'dan karayoluyla başbakanlığa ait otobüsle Rize'nin Güneysu İlçesi'ne geçen Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler ilçe merkezinde kemençe eşliğinde horonlarla karşılandı. Erdoğan'ın gelişi sırasında AK Parti'nin ambleminin bulunduğu yüksek bir tepeden havai fişekler de atılırken, otobüsten inip vatandaşları selamlaması sırasında ise izdiham yaşandı. Daha sonra otobüse binerek hemşerilerine seslenen Başbakan Erdoğan, Trabzon üzerine oynanan oyunlara dikkat çekerek, "Pazar akşamı Trabzonlu hemşerilerimizle bir araya gelip, onlarla dertleşeceğiz. Bilindiği gibi Trabzon üzerinde son zamanlarda birçok spekülasyon yapılıyor. Bu tip spekülasyonlarla Trabzonlu hemşerilerimizin onuruyla oynanmak isteniyor. Buna müsaade etmek mümkün değildir. Buna tahammül etmek mümkün değildir. İnsanımızın birlik ve beraberliği üzerine oynanan oyunlara müsaade etmek mümkün değildir. Onun için Trabzonlu sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geleceğiz" diye konuştu.

Kendisini karşılayanlara de teşekkür eden Erdoğan, "Görüyorum ki önümüzde yıkılmayan belediye binasıyla kaymakamlık binası kalmış. Bir dahaki gelişimde Güneysu'nun köy görünümünden kurtulup bir ilçe haline geldiğini görmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından otobüsten inerek mercedes marka bir otomobil ile Merkez Mahallesi'ndeki evine gitti.

(GF-ÖS-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA