Başbakan Erdoğan Lizbon'da

Başbakan Erdoğan Lizbon'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yarın Avrupa Birliği (AB) ile Afrika Birliği Arasında Yapılacak Ortak Zirveye Katılmak İçin Portekiz'in Başkenti Lizbon'a Geldi.

Başbakan Erdoğan Lizbon'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Avrupa Birliği (AB) ile Afrika Birliği arasında yapılacak ortak zirveye katılmak için Portekiz'in başkenti Lizbon'a geldi.

Yaklaşık yarım saat önce Uluslararası Lizbon Havaalanı'na inen Başbakan Erdoğan, daha sonra Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ile birlikte Portekiz Hükümeti tarafından devlet ve hükümet başkanları onuruna düzenlenen resmi resepsiyon ve konsere katılmak üzere zirvenin yapılacağı Portekiz pavyonuna geldi. Başbakan Erdoğan'a AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış da eşlik etti. Erdoğan, pavyonda yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir ile görüşecek. Erdoğan daha

sonra Portekizli işadamlarıyla bir araya gelecek.

Öte yandan Egemen Bağış, pavyona giriş sırasındaki yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle Erdoğan'ın giriş yaptığı kapıdan alınmadı. Bağış'ın uzun süren itirazları sonucu değiştirmezken, olay üzerine Bağış'ın sinirlendiği gözlendi.

(BD-OYK-OYK-OK-D)