Başbakan Erdoğan, 'Köşk' İçin Hak-iş'in Görüşünü Aldı

Başbakan Erdoğan, 'Köşk' İçin Hak-iş'in Görüşünü Aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecine İlişkin Hak-iş Genel Başkanı Salim Uslu ve Beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile Görüştü. Uslu, Erdoğan'ın Özü Sözü Bir İnsan Olduğunu Belirterek, "Cumhurbaşkanlığı Konusunda Kafasının Gerisinde Farklı Bir Ajanda Olmadığını, Görüşmeleri de İçtenlikle Yaptığına İnanıyoruz" Dedi.

Başbakan Erdoğan, 'Köşk' İçin Hak-iş'in Görüşünü Aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Uslu, Erdoğan'ın özü sözü bir insan olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanlığı konusunda kafasının gerisinde farklı bir ajanda olmadığını, görüşmeleri de içtenlikle yaptığına inanıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkalığı seçimi öncesinde sivil toplum örgütlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi'nde ilk olarak Memur-Sen heyetini kabul eden Erdoğan, ardından Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Salim Uslu ve beraberindeki sendika başkanlarıyla biraraya geldi. 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Uslu, parlamentoda sivil bir cumhurbaşkanının seçilmesinden yana olduklarını vurgulayarak, "Demokratik sürecin işlemesinden yanayız. Bu parlamento anayasal sistemi işleterek, Cumhurbaşkanlığı seçimini toplumun iradesine uygun bir şekilde gerçekleştirmelidir. Bu konudaki düşüncelerimizi, parlamentoya olan güvenimizi ifade ettik. Türkiye'nin önünü açacak, topluma ufuk açacak, vizyon sahibi bir cumhurbaşkanına ihtiyaç var" dedi.

Sivil, demokrat, Türkiye'de değişimi ve dönüşümü gerçekleştirecek bir cumhurbaşkanının hem demokrasinin işlemesine hem de Türkiye'nin uluslararası alanda prestij kazanmasına önemli katkılar sağlayacağına işaret eden Uslu, kimin cumhurbaşkanı olacağından çok nasıl bir cumhurbaşkanı olması gerektiğinin tartışılmasının uygun olacağını kaydetti.

Başbakan Erdoğan'ın adaylığı konusunda ise Uslu, "Başbakan özü sözü bir insan. Cumhurbaşkanlığı konusunda kafasının gerisinde farklı bir ajanda olmadığını, görüşmeleri de içtenlikle yaptığına inanıyoruz. Henüz bir karar aşamasında olduğu izlenimini aldık" değerlendirmesini yaptı. Uslu, herkesten bu aşamada Başbakan Erdoğan'ın kararını vermesini kolaylaştırmasına yardımcı olmasını istedi.

(DA-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA