Başbakan Erdoğan: "Kim Millete Rağmen Söz Seylemişse O Söz Yarına Çıkmamıştır"

Başbakan Erdoğan: "Kim Millete Rağmen Söz Seylemişse O Söz Yarına Çıkmamıştır"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakimiyetin Kayıtsız Şartsız Milletin Olduğunu Belirterek, "Kim Millete Rağmen Bir Söz Söylemişse Bilinsin Ki O Söz Yarına Çıkmamıştır, Hükmünü Sürdürememiştir. Eski Düzen Onun İçin Ayakta Kalamamıştır." Dedi.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu belirterek, "Kim millete rağmen bir söz söylemişse bilinsin ki o söz yarına çıkmamıştır, hükmünü sürdürememiştir. Eski düzen onun için ayakta kalamamıştır." dedi.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Eskişehir Atatürk Stadı'nda düzenlenen AK Parti 7. Gençlik Kolları Şöleni'ne katıldı. Stada girişinde alkışlarla karşılan Başbakan Erdoğan, üzerine bindiği araç ile stat içerisindeki vatandaşları selamlayarak karanfil dağıttı.

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, millet iradesine vurgu yaptı. Cumhuriyet'in ilanının, milli iradenin şahlanışı olduğunu belirten Erdoğan, ''İstiklalimizi ve bağımsızlığımızı kazanmamız da Cumhuriyetimizi ve devletimizi kurmamamız da Atatürk'ün önderliğinde milli iradenin sürece el koyması, tarihe yön vermesiyle mümkün olmuştur. İstiklal Savaşı'nı TBMM'nin yüce iradesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevk ve idare etmiştir." dedi.

Bütün bunların bu milli iradeye saygı duyarak, milli iradeyi sürekli olarak arkasında hissederek, bugünlerin Türkiye'sinin temellerini attığını ve bu yüksek iradenin bu günlerin temelini oluşturduğunu dikkat çeken Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir ve milletin eliyle yürütülür. Cumhuriyetimizin temeli de budur. Çağdaş demokratik sistemin de vazgeçilmez karakteri budur. Milli iradenin sözüne kulak vermekten imtina edenlerin en büyük yanlışı da buradadır. Bu topraklarda millete rağmen söylenmiş sözün yankısı yoktur, olmayacaktır. Kim millete rağmen bir söz söylemişse bilinsin ki o söz yarına çıkmamıştır, hükmünü sürdürememiştir. Eski düzen onun için ayakta kalamamıştır."

Cumhuriyetin yeni düzeni, millet iradesinden kaynaklanan demokratik meşruiyeti esas aldığı için her gün daha da güçlenerek bu günlere geldiğini dile getiren Erdoğan, "Ara dönemler yaşanmamış olsa, bugün demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti karakteriyle Cumhuriyet rejimimiz çok daha güçlenmiş olacaktı. Ne yazık ki, Türkiye çağdaşlaşma yolculuğunda zaman kaybettiren molalar vermiştir.'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'a konuşmasının ardından AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ile Eskişehir İl Başkanı tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Eskişehir'den ayrıldı.

Kaynak: CHA