Başbakan Erdoğan İzmir'de AK Parti İl Teşkilatı'nın Yemeğine Katıldı

Başbakan Erdoğan İzmir'de AK Parti İl Teşkilatı'nın Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de AK Parti İl Teşkilatı'nın Yemeğine Katıldı. Erdoğan, Burada Önemli Açıklamalarda Bulundu.

Başbakan Erdoğan İzmir'de AK Parti İl Teşkilatı'nın Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de AK Parti İl Teşkilatı'nın yemeğine katıldı. Erdoğan, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Balçova Otel'de düzenlenen yemekli toplantıda parti teşkilatına seslenen Başbakan Erdoğan, tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Konuşmasında yerel yönetimlerin önemini vurgulayan Başbakan Erdoğan, yerel yönetimlerde İzmir'in hak ettiği hizmeti alması gerektiğini belirtti. İzmir'de gerçekleştirilen hizmetleri yetersiz gördüklerini belirten Erdoğan, "İzmir layık olduğu seviyeye ulaşamıyor. Çünkü CHP belediyecilikten anlamaz. Onların eli nereye değse orası batar. Bunlar kuruturlar.

İnşallah 1 yıl boyunca yoğun çalışma ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni AK Parti'nin aldığını hep birlikte göreceğiz. Çoğu gitti, azı kaldı" dedi. Muhalefetin gerçekleştirilen yatırımları görmezden geldiğini savunan Başbakan Erdoğan, "Bu yaptıklarımızı görmezlikten, duymazlıktan gelenler varsa bunları anlatın. Gözü olup görmeyen, kulağı olup duymayan kalmasın" diye konuştu. İzmir'e daha yakışır bir hizmet vermek istediklerini belirten Başbakan Erdoğan, Universiade projesinin ortada kaldığını ve iktidarın yardımıyla başarıyla sonuçlandırıldığını belirtti. CHP'nin bu başarıya sahip çıkmaması gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Şimdi de aynı önemi EXPO için gösteriyoruz. EXPO'yu İzmir'e kazandırmak için koşturuyoruz. Bunları yan gelip yatarak değil, çalışarak yapıyoruz" dedi. Soysal Güvenlik Yasası ile ilgili de açıklama yapan Başbakan Erdoğan, her doğan bebeğin sosyal güvence ile dünyaya geleceğini söyledi. Konuyla ilgili, ilgisiz alakasız şeyler duyduğunu belirten Erdoğan, "Hedef saptırmalar var.

Bundan dolayı gerçekten üzülüyorum. Sendikaların hassasiyetlerini insaf içinde değerlendirmelerini istiyorum. Çağdaş, modern Türk insanını zillete değil, izzete kavuşturmak için atılmış bir adım bu. Kazanılmış haklar aynen devam edecek. Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra sosyal güvenlik kapsamına girecek kişiler için uygulamaya konulacak. Türkiye'yi kimsenin karartmaya hakkı yok" ifadelerini kaydetti. Muhalefetin meydanlarda toplanarak Atatürk istismarcılığı yaptığını savunan Başbakan Erdoğan, "Atatürk üstünden geçinen takımlar bunlar. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için sen ne yaptın? Burada senin kaç tane çakılı çivin var. Havalimanını yaparak İzmir'i uluslararası marka haline getirdik. Raylı sistem için de devlet demiryollarını devreye soktuk. Çünkü bunlara İzmir'in ihtiyacı var" dedi.

Belediyelerde yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Başbakan Erdoğan, İzmir'de 5 tanesi belde belediyesi olmak üzere, 43 belediyenin kapandığını belirtti. Kendisinin belediye başkanlığından geldiğini ve belediyeciliği çok iyi bildiğini ifade eden Erdoğan, "Bunlar siyasi rant uğruna belediye yapılmışlar. Bunun siyasi bedelini karşımıza alarak 'bu yanlışı düzeltelim' dedik. Kapatılan belediyelerin yüzde 58'i AK Parti'li belediyeler. Siyasi rant beklemiş olsak bunları neden kapatalım?" şeklinde konuştu.

İzmir'in Konak ilçesinde doluluk olduğunu, bu nedenle Bayraklı ve Karabağlar'ın ilçe yapıldığını belirten Başbakan Erdoğan, tüm bu yapılanların daha iyi hizmet götürmek ve suistimallerin önüne geçmek amacıyla yapıldığını söyledi. Türkiye'nin siyasetinde mahkum edilmeye çalışıldığı konular olduğuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan, bu konularla çok vakit kaybedildiğini belirterek, "Herkes; iktidar, muhalefet 'Ben bu ülkeye ne kattım' diye düşünmesi lazım. Doğruyu yanlış diye göstermeye çalışırsan, o bumerang gibi gelir seni vurur. Biz halkın içinden geliyoruz. Entel, dantel takımla bir arada olmaktan bir arada olmaktan pek hoşlanmıyoruz" dedi. Sağlık alanında da birçok yatırıma imza attıklarını belirten Başbakan Erdoğan, hastane ve ilaç kuyruğunda beklemenin tarihe karıştığını söyledi. Tüm vatandaşların istediği her hastanede muayene olabildiğini ve her eczaneden ilacını alabildiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin kaymak takımına farklı yer, yeşil kartlısına farklı yer var mı? Bunlar geride kaldı.

Artık hastane kapılarında ilaç beklemek yok" diye konuştu.

(YB-EY-OK-Y)