Başbakan Erdoğan, İzmir'de 25 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi

Başbakan Erdoğan, İzmir'de 25 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Konak Meydanı'nda 25 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Saat 21.45'te başlayan açılış törenine Başbakan Erdoğan'ın yanısıra eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, siv...

Başbakan Erdoğan, İzmir'de 25 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Konak Meydanı'nda 25 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Saat 21.45'te başlayan açılış törenine Başbakan Erdoğan'ın yanısıra eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KÖYDES Projesi kapsamında İzmir'in köylerinin 2007 yılı içerisinde 315 projesinin hizmete girdiğini, diğerlerinin de yıl sonu itibariyle tamamlanacağını belirten Başbakan Erdoğan, çalışmalarının sadece köylere yönelik olmadığını, eğitim adına da 110 bin derslik yaptırdıklarını kaydetti. AK Parti Hükümeti döneminde on binlerce tesisin toplu açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Başbakan Erdoğan, "Karayollarında maalesef atılmayan adımlar bizim dönemimizde atıldı. Hep üzülürdüm. Şu İzmir Manisa yolu niçin böyle bir çile yoludur diye. Ama dikkat ederseniz şu çile yolunu bir mutluluk yoluna biz dönüştürdük. Eskiden İzmir Manisa arası ne kadar sürüyordu şimdi ne kadar sürüyor. Adeta İzmir'in merkezinden ilçesine gider gibi Manisa'ya ulaşma imkanını yakalıyoruz. Aynı şeyi Manisalılar için de söylememiz mümkün." dedi. Daha sonra toplu açılış törenine geçildi. Açılışı Başbakan, Bakanlar ve İzmir Valisi birlikte yaptı. Açılış sonrası Valiliğe geçen Başbakan ve bakanlar, daha sonra Adnan Menderes Havaalanı'na hareket etti.

Kaynak: CHA