Başbakan Erdoğan işadamlarıyla yemekli toplantıda buluştu

Başbakan Erdoğan işadamlarıyla yemekli toplantıda buluştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antakya'da belediye ziyaretinin ardından Büyük Antakya Oteli'nde iş adamlarıyla yemekli toplantıda biraraya geldi. Erdoğan, krizler ülkesi bir Türkiye'den özgüvenini kazanmış bir Türkiye'ye ulaşıldığını belirterek, bunun kendi eserleri olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan işadamlarıyla yemekli toplantıda buluştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antakya'da belediye ziyaretinin ardından Büyük Antakya Oteli'nde iş adamlarıyla yemekli toplantıda biraraya geldi. Erdoğan, krizler ülkesi bir Türkiye'den özgüvenini kazanmış bir Türkiye'ye ulaşıldığını belirterek, bunun kendi eserleri olduğunu söyledi. Erdoğan, "Faizler yüzde 63'tü şimdi yüzde 16'ya düştü. Bu faiz halkın cebinden çıkıyordu. Aradaki yüzde 47'lik fark halkın cebine iade edildi. Borç stokunun milli gelire oranı yüzde 78'di şimdi yüzde 40'ın altına düştü. Bizden öncekiler borçlandı, biz bir yandan borç ödüyor bir yandan kalkınmayı sağlıyoruz. Şimdi dik ayakta duran bir Türkiye var. Merkez Bankası'nın 27 milyar dolarlık döviz rezervi 70 milyar doları aştı." dedi.

Erdoğan, elde edilen başarıda milletin payının yanısıra kendilerinin gece-gündüz demeden çalışmasının da payı olduğunu söyledi. İstikrar ortamının devam ederek daha da düzeleceğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "22 Temmuz milletimizin bizden istediğinin daha fazlasının göstergesidir. Durmak yok yola devam diyoruz. Patinaj yapmadan milletimiz daha ileriye gitmemizi istiyor. Bu dönemde önceki yıllara nazaran daha farklı temeller atacağız. Bütün bunlar Türkiye'nin istikrar ve özgüven ülkesi olduğunu gösteriyor. Türk müteahhitleri dünyada 3. sırada 225 müteahhit arasında 25 Türk var. Kapı kapı dolaşmamızın ürünüdür bu. Daha da dolaşacağız."

Erdoğan, Hatay'ın turizmde sıçrama yapan bir kent olmasını arzu ettiklerini belirterek, arkeoloji müzesinin daha vasıflı bir hale getirileceğini dile getirdi. Hatay'ı şaha kaldırmanın iş adamlarının elinde olduğunu ifade eden Erdoğan, hükümet olarak gereken desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Vali Ahmet Kayhan da katıldı.

Kaynak: CHA