Başbakan Erdoğan'ın Yerel Seçimler Miting Programı Başlıyor

Başbakan Erdoğan'ın Yerel Seçimler Miting Programı Başlıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Mart Yerel Seçimlerde Katılacağı Miting Programları Netleşmeye Başladı. Başbakan Erdoğan, Kocaeli'den Başlayacağı Miting Programına Hafta İçerisinde Kırşehir, Kastamonu, Sivas ve Sinop'ta Tertiplenecek Mitinglerle Devam Edecek.

Başbakan Erdoğan'ın Yerel Seçimler Miting Programı Başlıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Mart yerel seçimlerde katılacağı miting programları netleşmeye başladı. Başbakan Erdoğan, Kocaeli'den başlayacağı miting programına hafta içerisinde Kırşehir, Kastamonu, Sivas ve Sinop'ta tertiplenecek mitinglerle devam edecek.

29 Mart yerel seçimlerin startını yarın ASKİ Spor Salonu'nda belediye başkan adayları tanıtım toplantısı ile verecek olan Erdoğan, ilk mitingini 8 Şubat tarihinde Kocaeli'de yapacak. Erdoğan, yerel seçimlerin ilk mitingini yapacağı Kocaeli'de daha sonra toplu açılış törenini yapacak.

Erdoğan, 10 Şubat salı günü Kırşehir, 11 Şubat çarşamba Kastamonu, 13 Şubat cuma Sivas, 14 Şubat cumartesi Sinop, 17 Şubat tarihinde de Kırıkkale'de mitinge katılacak. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'ye ise 14-15 Mart tarihinde gidecek. Erdoğan'ın burada gövde gösterisi yapması bekleniyor. Başbakan Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki illerin büyük bir kısmında da miting düzenleyeceği tahmin ediliyor.

60'a yakın ilde mitinge katılması beklenen Erdoğan, 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerinde ise 54 ilde mitinge katılmıştı. (CİHAN)