Başbakan Erdoğan'ın Yakın Kurmayı Akif Gülle, Kızını Evlendirdi

Başbakan Erdoğan'ın Yakın Kurmayı Akif Gülle, Kızını Evlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Amasya Milletvekili Akif Gülle'nin Kızının Nikah Şahitliğini Yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın Yakın Kurmayı Akif Gülle, Kızını Evlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Amasya Milletvekili Akif Gülle'nin kızının nikah şahitliğini yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın yakın kurmayı Akif Gülle'nin kızı Zeyneb Gülle, işadamı Cihat Yamakoğlu ile dünyaevine girdi. Gölbaşı Maya Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen nikah törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu, AK Parti yöneticileri, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Nikaha gelişinde gazetecilerin soru girişimleri üzerine gülerek 'Ne soracaksınız' diyen Erdoğan, Toptan'ın 'senato' önerisinin hatırlatılması üzerine yorum yapmadı. TBMM Başkanı Toptan da, basın mensuplarının sorularını 'Söylenecek herşey söylendi' diyerek cevapsız bıraktı.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin kıydığı nikahta, gelin ve damadın şahitliklerini Meclis Başkanı Toptan, Başbakan Erdoğan, Bülent Arınç ve MHP'li Çakmakoğlu yaptı. Erdoğan ve Toptan yaptıkları kısa konuşmada çifte mutluluklar dilerken, Toptan evlilik cüzdanını 'aile reisi kim olacaksa ona veriyorum' diyerek geline verdi. Başbakan Erdoğan, nikah töreninin ardından Toptan, Arınç ve Gülle ile birlikte aynı masada akşam yemeği yedi.

(DA-NÇ-Y)