Başbakan Erdoğan'ın Manisa Ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Manisa Ziyareti

Manisa'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Yaptırılan 2. Etap 559 Konutun Anahtar Teslimi ve 24 Derslikli İlköğretim Okulu ile Ticaret Merkezinin Açılışı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bakanlar, Milletvekilleri ve İşadamlarının Katılımıyla Yapıldı.

Başbakan Erdoğan'ın Manisa Ziyareti

Manisa'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 2. Etap 559 konutun anahtar teslimi ve 24 derslikli ilköğretim okulu ile ticaret merkezinin açılışı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç, bakanlar, milletvekilleri ve işadamlarının katılımıyla yapıldı.

Açılış ve anahtar teslimi törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yanısıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Manisa ve İzmir milletvekilleri ile 500'e yakın vatandaş katıldı. Vatandaşları daha kısa vadede konut sahibi yaptıklarını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ben belediye başkanı iken, vatandaşlarımız biraraya geldiklerinde, 'Başkanım Allah sizden razı olsun. Bizi konut sahibi yaptınız' derlerdi. O zaman bu konutlar 48 ay vadeliydi. Şimdi ise 10-15-20 yıl vadeyle vatandaşımızı konut sahibi yapıyoruz. Bugüne kadar gelenler bunu niye yapamadı? Biz ülkemize, milletimize sevdalıyız. Millet için sosyal faydası yüksek olan bu tür projeler devam edecektir" dedi.

TOKİ'nin bahçesinde okul bulunduğunu ve çocukların daha güvenli, anne ve babaların daha huzurlu olduklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Gençlerin, çocukların eğitim seviyelerini yükselteceğiz. Burada gördüğünüz gibi evin bahçesinde okul, servis ücreti yok. Çocuğumuz evden çıkıp okula gidecek. Bu, bir zihniyet değişimidir. Artık köylerimizin, şehirlerimizin çehresi değişiyor. Milletin bize emanet ettiği yüce sorumluluğu hakkı ile yerine getiriyoruz" diye konuştu. Kendi hükümetleri döneminde Türkiye'nin her yerine doğalgaz getirdiklerini belirten Erdoğan, "Bizim dönemimizden önce 9 ilde doğalgaz vardı. Şimdi ise 43 ilde var. Kömür, odun aramak yok. Benim anacağım, babacığım, kardeşim musluğu açınca sıcak suyu bulacak. Bu iş lafla olmuyor. Gördüğünüz gibi Manisamız da doğalgazına kavuştu" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Bülent Arınç da, Manisa'ya doğalgazın gelmesinden mutlu olduklarını belirterek, "Bugün 600'e yakın ev, sahipleriyle buluşacak. Konutların bir tarafında ibadet mekanları, bir tarafında ticaret merkezleri ve diğer tarafında da okul var. Güzel konutlarda uzun ömürler geçirmenizi dilerim. Kısmetse yakında bir projemiz de var. İlerideki zamanda TBMM çalışanları için Ankara'da 2 bin 900 konutluk bir kasaba kurulacak" dedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç, bakanlar ve milletvekilleri ev sahiplerine anahtarlarını verdi. Anahtar teslimin ardından doğalgaz meşalesi yakıldı.

(Mİ-YK-OK-Y)

Kaynak: İHA