Başbakan Erdoğan'ın İletişim ve Beden Dili

Başbakan Erdoğan'ın İletişim ve Beden Dili

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Tarkan Zengin, Başbakan Erdoğan'ın Uzun Boylu Olduğu ve Beden Dilinden Anladığı İçin Basında Daha Çok Patron Konumunda Göründüğünü Söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın İletişim ve Beden Dili

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Tarkan Zengin, Başbakan Erdoğan'ın uzun boylu olduğu ve beden dilinden anladığı için basında daha çok patron konumunda göründüğünü söyledi.

İlkadım Belediyesi İnsan Kaynakları, Eğitim Müdürlüğü ve Bem-Bir-Sen'in katkılarıyla Bireysel Gelişim Seminerleri çerçevesinde belediye yönetici personeline yönelik 'Etkili İletişim ve Beden Dili' konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Tarkan Zengin; Fatih Terim, George Bush, Ahmet Necdet Sezer, Süleyman Demirel, Tansu Çiller ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi tanınmış kişilerin beden dillerini fotoğraflarla göstererek

anlattı. Zengin, "Başbakan Erdoğan, uzun boylu olmasından ve beden dilinden anladığı için basında daha çok patron konumunda görünüyor" dedi. İnsanların dostluğunu kazanmak için kurallar olduğunu söyleyen Dr. Zengin, "İletişim kişiye değil, kişiyle yapılır. Paylaşım, karşılıklı iletişimi gerektirir. Sözlü ve sözsüz iletişim işaretleriyle bir bütündür. İnsanlar konuşma yoluyla gerçek düşüncelerini gizleyebilirler. Beden dili ise asla yalan söylemez. Bu nedenle yüz yüze iletişim etkili iletişimdir" diye

konuştu.

İletişimde ilk izlenimin çok önemli olduğunu ifade eden Zengin, basit bir nezaket davranışının binlerce kelimeden çok daha etkili olduğunu dile getirdi.

(SAM-SA-OK-Y)

Kaynak: İHA