Başbakan Erdoğan'ın Eskişehir Ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Eskişehir Ziyareti

Çeşitli Açılışlar Yapmak Üzere Eşi Emine Erdoğan'la Birlikte Eskişehir'e Gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Savaşı Gazisi Yakup Satar'ı Evinde Ziyaret Etti.

Başbakan Erdoğan'ın Eskişehir Ziyareti

Çeşitli açılışlar yapmak üzere eşi Emine Erdoğan'la birlikte Eskişehir'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Savaşı gazisi Yakup Satar'ı evinde ziyaret etti.

Türkiye'nin hayatta kalan tek İstiklal Savaşı gazisi olan Yakup Satar'ı (109) evinde ziyaret eden Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı kapıda gazinin torunları ellerinde Türk bayrakları ile karşıladı Yaklaşık 2 saat gazi ve ailesiyle birlikte olan Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, bir süre gazi Satar'la sohbet etti. Savaş anılarını anlatan gazi Satar'a Başbakan Erdoğan altın kaplama köstekli bir cep saati hediye etti. Çocuklara çeşitli oyuncaklar da veren Erdoğan ve eşine, tatar aşı olan Çiğbörek ve ayran ikram edildi.

Bu arada ziyarette gazi Satar, Sağlık Müdürlüğü'nde görevli doktor Savaş Akbıyık tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Akbıyık, gazi Satar'ın halsiz olmasına rağmen sağlığının iyi olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ziyaretin ardından Anemon Otel'de yapılacak AK Parti İl Teşkilatı'nın toplantısına katılmak üzere geniş güvenlik önlemleri altında evden ayrıldı.

(HÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA