Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Ziyareti

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Ziyareti
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Van İl Başkanı Aras: "Başbakanımızın Diyarbakır'da Mesut Barzani ile yapacağı görüşme çözüm sürecine büyük katkı sunacak"

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKYB) Mesut Barzani ile yapacağı görüşmenin çözüm sürecine büyük katkı sunacağını belirtti.

Aras, yaptığı yazılı açıklamada, Mesut Barzani ve sanatçı Şivan Perver'in de katılacağı Diyarbakır ziyaretinin Türkiye'ye tarihi bir gün yaşatacağını vurgulayarak, Barzani ile görüşmenin bölge istikrarına ve çözüm sürecine büyük katkı sunacağını kaydetti.

Başbakan Erdoğan'ın özel daveti üzerine 37 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'ye gelecek olan Perver'in sanatçı İbrahim Tatlıses ile düet yapacak olmasının sevindirici ve  heyecan verici olduğuna değinen Aras, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Barzani, Kürtler için önemli bir şahsiyet ve saygın bir karakterdir. Başbakanımızın, aynı zamanda hepimizin sevdiği duayen sanatçı Şivan Perver'i de davet etmesi en başta Türkiye'nin normalleşme sürecinde geldiği noktayı en güzel şekilde ifade etmekte ve bu minvali süslemektedir. Bu manidar bir referanstır. Başbakanımızın Diyarbakır'da Mesut Barzani ile yapacağı görüşme çözüm sürecine büyük katkı sunacak. Bu vesileyle sayın Barzani ve sayın Perver'i selamlıyor, çözüm ve kardeşliğe hizmet edecek bu buluşmayı takdirle karşılıyoruz.

Görüldüğü gibi AK Parti iktidarımız milletimizle birlikte ülkemizin karanlığını aydınlığa çevirmiştir. Bugün bu aydınlığın güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz.  Allah'ın izniyle bu güzel iklim daima devam edecektir." 

Aras, Barzani'nin çözüm sürecine olan pozitif desteğini yakından takip ettiklerini ve ziyaretin sürece daha çok katkı sunacağına inandıklarını bildirerek, süreci destekleyici mesajların verilmesinin, daha güçlü bir sinerjinin doğmasına katkı sunacağını ifade etti.

Irak ile ekonomik, kültürel ve siyasi açıdan giderek güçlenen bir bağ oluştuğuna, bölge istikrarının tesisi ve Ortadoğu'nun huzuru için bu bağın güçlenmesinin ayrıca önem arz ettiğine dikkati çeken Aras, Barzani'nin Diyarbakır'a gelmesinin bazı iç ve dış siyasileri rahatsız ettiğini ancak aradaki bağın ucuz siyasete prim vermeyecek kadar güven içerdiğini sözlerine ekledi. - Van

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Ziyareti

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title