Başbakan Erdoğan'ın Belediye Başkan Adaylarını Açıklaması

Başbakan Erdoğan'ın Belediye Başkan Adaylarını Açıklaması

AK Parti'nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı Çimen: "Gümüşhane'yi dünya lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ederek, bu şehri hak ettiği şekilde imar etmek en büyük hedefimizdir"

Başbakan Erdoğan'ın Belediye Başkan Adaylarını Açıklaması

AK Parti'nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı Ercan Çimen, "Gümüşhane'yi dünya lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ederek, bu şehri hak ettiği şekilde imar etmek en büyük hedefimizdir" dedi.

Çimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından adının parti grup toplantısında ilk il olarak açıklanmasının, Gümüşhane açısından çok büyük bir iftihar tablosu olduğunu belirtti.

Gümüşhane'yi dünya lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ederek şehri hak ettiği şekilde imar etmenin en büyük hedefleri olduğunu vurgulayan Çimen, "Çocuklarımıza her anlamda gurur duyacakları bir şehri inşa etmek her daim en öncelikli hedefim olacaktır. Gümüşhane'nin son 10 yıl içinde yaşadığı büyük değişim hamlesi inşallah önümüzdeki süreçte yepyeni bir aşamaya vasıl olacaktır. AK Parti hükümetleriyle ülkemizde başlayan büyük kalkınma ve gelişme trendine paralel şekilde Gümüşhane de büyüyecek ve Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümü olan 2023'te çok farklı bir il olarak ışıl ışıl parlayacaktır" diye konuştu.

İlk hedeflerinin 2018, büyük hedeflerinin ise Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olan 2029 olarak belirlendiğini ifade eden Çimen, şunları söyledi:

"Gümüşhane, hazırlıklarını tamamladığımız 'çılgın projeler' ile kaybettiği yıllarını önümüzdeki 5 yıl içinde kapatarak, 2029'a kadar bölgesel ve ulusal bir cazibe merkezi olacaktır. Tüm bu büyük hedefleri Gümüşhane halkının azim ve kararlılığı ile gerçekleştireceğimizden zerre şüphemiz yoktur. Hedeflerimize sımsıkı sarılarak yürüyeceğimiz bu mübarek yolun Gümüşhane'mize bereket ve hayırlar getireceği muhakkaktır. AK Parti hepimiz için bir siyasi parti olduğu kadar bir okul da oldu. Bu nedenle bu davada nifak olmaz, bu davaya gönül vermiş, milletine sevdalı, ülkesine ve şehrine aşık nice arkadaşım, inanıyorum ki dava taşını gediğine koymak için canla başla çalışacak. Yaşadığımız tüm süreçlerde şahsıma karşı büyük teveccüh gösteren tüm Gümüşhaneli kardeşlerime, bacılarıma, teşkilatlarımızın cefakar ve vefakar tüm müntesiplerine en derin şükranlarımı sunarak, her zeminde hizmetkarları olduğumu burada tekrar ifade etmek istiyorum." - Gümüşhane