Başbakan Erdoğan'ın Balkon Konuşması
Haberler » Güncel » Haber

Başbakan Erdoğan'ın Balkon Konuşması

Başbakan Erdoğan, klasikleşen balkon konuşmasında çok önemli mesajlar verdi.

Başbakan Erdoğan'ın Balkon Konuşması

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bize oy verenlerin de vermeyenlerin de yaşam tarzını, inanç ve değerlerini, onurumuz, namusumuz, şerefimiz olarak göreceğimizden hiç kimsenin, ama hiç kimsenin kuşkusu, şüphesi, tereddüdü olmasın'' dedi. Erdoğan yeni anayasa mesajı da verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ' 'AK Parti'ye oy vermiş olsun ya da olmasın, tüm milletimize şunu tüm içtenliğimle söylüyorum, 12 Haziran 2011 Seçimlerinin galibi, hiç ama hiç şüphesiz, Türkiye'dir, bu aziz millettir. Bugün bir kez daha, Türkiye kazanmıştır. Bugün bir kez daha demokrasi kazanmıştır. Bugün bir kez daha, milli irade kazanmıştır, topyekün millet kazanmıştır'' dedi.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan seçim sonuçlarını değerlendirdi. Balkona eşi Emine Erdoğan ile birlikte çıkan Erdoğan, vatandaşları selamladı ve balkonda bulunan partililerle tek tek tokalaştı.

''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganları altında kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında uzun bir selamlama yaptı. Erdoğan, şunları söyledi:Aziz milletim.. Sevgili kardeşlerim, değerli yol arkadaşlarım buradan Ankara'dan Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nden hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

81 vilayetimizi 780 bin metre kare toprağımızın her santimetre karesini, 74 milyon vatandaşımızın tamamını sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Tokyo'dan Viyana'ya kadar, Paris'ten Toronto'ya kadar tüm Türk vatandaşlarımızı ve soydaşlarımı buradan selamlıyorum. Gözlerini Türkiye'ye çevirmiş, gelen haberleri büyük bir heyecanla takip eden, Şam, Kahire, Tunus, Saraybosna, Lefkoşe'yi dost ve kardeş ülkeleri muhabet selamlıyorum.

Seçimlerin bölgemizde ve dünyada barışa ve istikrara katkı sağlamasını umuyorum. Seçimlere katılım konusundaki cesaret ve ciddiyet konusunda tüm vatandaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Gurbetten gelip oy kullanan vatandaşlarıma, seçimlerde görev yapan güvenlik kuvvetlerine, sandık görevlilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Ak Parti olarak bugün çok farklı heyecanları yaşıyoruz. Türkiye'de her iki seçmenden birinin oyunu almış olmanın heyecanını yaşıyoruz.KISKANANLAR ÇATLAMASIN


Çatlamasın, onları da kucaklayacağız, onları da aramıza alacağız. Zira böyle yaptığımız için demokrasi tarihimizde üçüncü defa iktidara geldik. Biz vurmaya gelmedik sevmeye geldik. 27 Temmuz'da 16 milyonun oyuna mashar olmuşken 21 milyon seçmenin oyunu almanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. 22 Temmuz'a göre oy oranımızı arttırmanın heyecanını yaşıyoruz.

SEÇİMLERİN GALİBİ TÜRKİYE'DİR

Ak Parti'ye oy versin vermesin, seçimlerin galibi hiç ama hiç şüphesiz Türkiye'dir, bu aziz millettir. Bugün bir kez daha Türkiye kazanmıştır. Bugün bir kez daha demokrasi kazanmıştır. Bugün bir kez daha milli irade kazanmıştır. Topyekün millet kazanmıştır. Bugün millet sandığa gitmiş mührü eline almış ve son kararıbı vermiştir.Bütün tereddütlere, bütün gerginliklere net olarak son noktayı koymuştur. Bugün benim Türk kardeşim, Kürt kardeşim, Zaza, laz, Romen, Gürcü tüm kardeşlerim 74 milyon kardeşim kazanmıştır. Bugün işçöiler, memurlar, çiftçiler, engellim, gençlerimiz ve tüm yavrularımız kazanmıştır. Yoksul kardeşim, kimsesiz kardeşim kazanmıştır. Küresel ölçekte mazlumların mağdurlar kazanmıştır. İzmir kadar, Şam kazanmıştır, Diyarbakır kadar Ramallah, Nablus, Cenin, Kudüs, Gazze kazanmıştır

Çetelerin istikamet çizdiği bir Türkiye artık geride kalmıştır geride..

Bu milletin bir evladı olarak, şunu büyük bir gururla ifade etmek durumdayım: Türkiye artık bölgesinde ve dünyay