Başbakan Erdoğan, Hülya Avşar'a Karadeniz Fıkrası Anlattı

Başbakan Erdoğan, Hülya Avşar'a Karadeniz Fıkrası Anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hülya Avşar'ın Programında Hem Fıkra Anlattı Hem de Şiir Okudu. Özel Hayatından da Bilgiler Veren Erdoğan, Kilosunu Nasıl Kontrol Ettiğini Açıkladı

Başbakan Erdoğan, Hülya Avşar'a Karadeniz Fıkrası Anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hülya Avşar'ın programında hem fıkra anlattı hem de şiir okudu. Özel hayatından da bilgiler veren Erdoğan, kilosunu nasıl kontrol ettiğini açıkladı Geçen hafta Perşembe günü Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde ünlü sanatçı Hülya Avşar'ı ağırlayan Başbakan Erdoğan, Avşar Kızı'nın inat etmesi üzerine programda fıkra anlattı. Digiturk'teki Türkmax TV'de bu akşam ikinci ve son bölümü yayınlanan programda Erdoğan, Avşar'ın, "Ama ben sizden bir fıkra dinlemeden ya da siz bir şiir okumadan katiyen bu programı bitirmem. Yoksa otururuz akşama kadar. Tabi siz Karadenizli olduğunuz için herhalde bir Karadeniz fıkrası mı anlatırsınız. Anlatır mısınız günlük hayatta böyle arkadaşlarınızla sohbet eder misiniz, fıkra anlatır mısınız?" demesi üzerine bir Karadeniz fıkrası anlattı. Erdoğan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın anlattığı bir fıkrayı şöyle aktardı:

"Şimdi Temel'le Dursun idama mahkum olmuşlar. Şimdi tabi gelmiş artık son sözleri soruluyor. 'Son isteğin nedir, son sözün nedir?' filan diye. Sorulunca Dursun demiş ki, 'son isteğim bir anamı göreyim'. Ondan sonra dönmüşler tabi Dursun'un son arzusu bu. Temel'e de sormuşlar. Temel'in arzusu çok enteresandır. 'Dursun anasını görmesin' demiş." Yaşanan gülüşmelerin ardından Avşar kızının ısrarı üzerine Mehmet Akif Ersoy'dan bir şiir okuyan Erdoğan, "İhtiyar amcanı dinler misin oğlum Nevruz, ne çok söyle ne büyük söyle. Yiğit işte gerek. Lafı bol karnı geniş soyları taklit etme. Sözü sağlam, özü sağlam adam ol, ırkına çek..." ifadelerini kullandı.

"MUTLAKA ELMA YERİM" Avşar'ın özel hayatına ilişkin sorularına da yanıt veren Erdoğan, bir gününü şöyle anlattı:

"Gazetelerin şöyle bir ön sayfalarını gözden geçiririm. Günün özetlerini arkadaşlarım bana gönderirler. Onları gözden geçiririm. Sabahları ağır bir kahvaltı yapmam, hafif bir kahvaltım olur. Tatlıyla pek aram yok. Mümkün olduğunca, daha çok, burada yine propaganda yapacağım, hellimi severim. İki dilim hellim peynirini mutlaka yerim. İki kızarmış ekmek dilimi. Ve bu da tabi ki beyaz ekmek olmaz, bunlar kepekli olur. Bunlar tabi eşimin düzenlemeleridir. Yumurta zaman zaman yerim. Eşimin kendi bir garnitürü vardır. Onu içerim. Havuç suyu. Zeytini muhakkak yerim. Bunu da ihmal etmem. Bunun dışında öyle hafif olarak kahvaltıyla güne başlarım." Mümkün olduğunca üç öğünü muhakkak yemeye çalıştığını belirten Erdoğan, "Aralarda tek dikkat ettiğim golden elmadır. Arkadaşlar bir elma aralara muhakkak yerleştirirler" dedi. Avşar'ın, "Spor yapmaya vakit bulabiliyor musunuz?" sorusuna Erdoğan, "Spora son bir kaç aydır doğrusu fırsat bulamıyorum. Ama ondan önce evde yürüme bandında devam ediyorum. Kiloyu mümkün olduğunca korumanın gayreti içindeyim. Seçimde düşürdüm. Ve seçimden sonra da düşürdüğüm kiloda devam ediyorum" şeklinde konuştu.

(CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA